I Niedziela Wielkiego Postu – 1 III 2020 r.

1. Dziś rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne wynagradzające za nasze grzechy. Rozpoczyna się po Mszy Świętej o godz. 12.30 i trwa do Gorzkich Żali. O godz. 14.00 różaniec, o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. O obecność prosimy te rodziny, które po kolędzie odwiedzili ks. Maciej i ks. Mirosław . Prosimy o prowadzenie różańca i koronki Różę Męską i Neokatechumenat.

 

 

2. W przyszła niedzielę prosimy o obecność te rodziny, które odwiedził w czasie kolędy ks. Piotr. O prowadzenie różańca i koronki prosimy Oazę Rodzin, Oazę Młodzieżowa, Mężczyzn św. Józefa i Kobiety Rut.

 

 

3. Droga Krzyżowa w piątek o g. 16.30, zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych. Dla tych co nie mogą być w piątek Drogę Krzyżową odprawiamy w niedzielę po Mszy św. o g. 9.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00.

 

 

4. Zapraszamy do wzięcia udziału w Jerychu Różańcowym, które od następnego piątku (6.03.) będzie trwało w naszym mieście.

  • To wspólna inicjatywa parafii Przemienienia Pańskiego i parafii św. Barbary. Chcemy przez tydzień bez przerwy (24 godziny na dobę) modlić się o ducha wiary i odnowę moralną naszego miasta.
  • Zapraszamy, by chętne osoby podjęły się modlitwy różańcowej przez pół godziny dziennie, w wybranej przez siebie godzinie.
  • Można modlić się w dowolnym miejscu: w domu, w pracy lub w kościele. Chcemy, by w Wielkim Poście – czasie nawrócenia i pokuty - przez 7 dni płynęła do Boga nieustanna modlitwa w intencji nas samych, naszych parafii i naszego miasta.
  • Chętni do wzięcia udziału w tej modlitwie mogą zgłaszać się w zakrystii do najbliższego czwartku włącznie.

 

 

5. Zapraszamy do wzięcia udziału w wielkopostnym dniu skupienia dla mężczyzn. Będziemy gościć na tym wydarzeniu p. Marcina Jakimowicza – dziennikarza Gościa Niedzielnego, autora książek. Odbędzie się ono 14 marca (sobota) od godz. 14.00 w Domu Parafialnym. Szczegóły na plakatach.

 

 

6. Wspólnota "Kobiety Rut" zaprasza wszystkie Panie na Dzień Kobiet w naszej parafii. Wydarzenie odbędzie się 7 marca (sobota) w godz. 17.00 – 20.00 w Domu Parafialnym. W planie: konferencja, porady, poczęstunek i inne. Serdecznie zapraszamy.

 

 

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w tygodniu w czasie Mszy Świętych a w piątek od godz. 16.00. Ks. Prałat do chorych pojedzie w piątek od godz. 8.30. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.

 

 

8. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Do skarbon za ławkami można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 

 

9. W tym roku do nabycia przed Wielkanocą są paschaliki wielkanocne. Można je nabyć w cenie 10 zł. 6 zł. to koszt produkcji a 4 zł. przekazujemy na paczki świąteczne dla potrzebujących.

 

 

10. Komunikat budowlany: w ostatnim czasie wykonano oględziny techniczne obiektów należących do kompleksu sakralnego naszej parafii:

 

  • w wyniku oględzin należy w trybie pilnym założyć książki obiektów budowlanych. Jest to obowiązek wynikający z prawa budowlanego. Wpisów i przeglądów technicznych mogą dokonywać tylko osoby posiadające stosowne uprawnienia budowlane.
  • w następnej kolejności należy wykonać przegląd wysokościowy fasady kościoła. Konieczne będzie wynajęcie zwyżki oraz inżyniera z uprawnieniami. O wynikach przeglądu fasady kościoła poinformujemy w odrębnym komunikacie.

 

 

11. W następną niedzielę po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.

 

 

12. Zachęcamy do lektury gazet katolickich. Do nabycia NIEDZIELA, ŹRÓDŁO i GOŚĆ NIEDZIELNY.

 

 

13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Ryszarda Kowalika i śp. Cecylię Szarwark. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

 

14. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Boskiej i wstawiennictwa świętych Patronów. Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i całego rozpoczętego tygodnia.

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok16.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości