Niedziela Zmastwychwstania – 12 IV 2020 r.

1. Przeżywamy dziś najważniejsze święto naszej wiary – uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte dzisiaj jak w każdą niedzielę.

 

 

2. W poniedziałek Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 (Msza Święta chrzcielna) i o godz. 18.00. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie. Zachęcamy do gorliwego przeżycia Oktawy Wielkanocnej: wspólnej modlitwy w rodzinach i radowania się ze zwycięstwa Pana.

 

 

3. W czasie Mszy Świętych wieczornych w tym tygodniu odmawiamy nowennę do Miłosierdzia Bożego.

 

 

4. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 

5. Serdecznie dziękujemy s. Marii i p. Kościelnemu Lucjanowi za przygotowanie dekoracji w kościele: Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękujemy także naszym Strażakom, Pszczelarzom i Górnikom za pełnienie warty przy Grobie. Bóg zapłać za Wasze zaangażowanie.

 

 

6. Zachęcamy do lektury gazet katolickich, do nabycia podwójny numer "Gościa Niedzielnego", "Niedziela", "Źródło".

 

 

7. W tym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy śp. Jolantę Oleśkowicz i śp. Janinę Domanus. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

 

 

8. Na czas rodzinnego świętowania życzymy Wam wszystkim przede wszystkim nadziei, jaka płynie z pustego grobu Zbawiciela. Ten, który ma moc pokonać wszelkie zło, grzech i cierpienie niech także nas prowadzi do zwycięstwa nad naszymi słabościami. Niech Boża łaska umacnia nas w tym trudnym czasie, byśmy umieli dzielić się miłością, jaką Bóg ukochał świat – dał swego Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy nie umarł ale miał życie wieczne. Niech ta miłość, która zwycięża wszystko napełnia Wasze serca. Nieustannie dziękujemy Wam za Waszą troskę i dobroć , którą obdarzacie nas i naszą wspólnotę parafialną. Wszystkim Wam, Waszym Rodzinom z serca błogosławimy i nieustannie pamiętamy o Was w modlitwie.

 

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok16.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości