VI Niedziela Wielkanocna – 17 V 2020 r.

1. Dziś VI niedziela wielkanocna. Zachęcamy także do wspólnej modlitwy do Matki Bożej w czasie nabożeństw majowych. W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje.

 

 

2. W kalendarzu liturgicznym:

 

  • poniedziałek – wspomnienie św. Jana I, papieża i męczennika
  • środa - św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera
  • czwartek – wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika
  • piątek – wspomnienie św. Rity z Cassi, zakonnicy

 

 

3. Informujemy, że w myśl wprowadzonych przepisów państwowych zwiększa się liczba osób mogących wziąć udział w nabożeństwach odprawianych w kościele.

Zachęcamy, aby korzystać z tej możliwości w granicach prawa i z zachowaniem środków ostrożności. Można korzystać ze wspólnej modlitwy w niedzielę i w tygodniu.

Przypominamy o ciążącym na każdym katoliku obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Okres Komunii wielkanocnej w naszej archidiecezji trwa do 7 czerwca. Z sakramentu spowiedzi można korzystać codziennie przed i w trakcie Mszy Świętych. Prosimy, by rodzice przypomnieli o tym obowiązku dzieciom i młodzieży.

 

 

4. Zapraszamy na spotkanie Mężczyzn św. Józefa. Spotykamy się w najbliższą środę. Początek Mszą Świętą w kościele o godz. 18.00.

 

 

5. Serdecznie dziękujemy za ofiary Mszy Świętych w intencji śp. ks. Michała Klisia. Informujemy, że z tych ofiar będzie w naszym kościele odprawiana Msza Święta "gregoriańska" w intencji ks. Michała w miesiącu grudniu.

 

 

6. Jeszcze raz zwracamy się z gorącą prośbą o ograniczenie śmieci wyrzucanych na cmentarzu. Za miesiąc marzec i kwiecień parafia za wywóz śmieci z cmentarza zapłaciła 3 600 zł. Dziękujemy za zrozumienie.

 

 

7. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Józefa Błazenka i śp. Wiesława Szwichtenberga. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

 

 

8. Zachęcamy do lektury gazet katolickich, do nabycia "Gość Niedzielny", "Niedziela", "Źródło".

 

 

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Boskiej i wstawiennictwa świętych Patronów. Parafianom i Gościom życzymy dobrze przeżytego tygodnia.

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok12.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości