33. NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.11.2023 R. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 19 listopada 2023 09:39

1. Z woli Ojca Świętego przeżywamy dziś VII Światowy Dzień Ubogich pod hasłem:” Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. Ten czas ma na celu pomoc osobom w kryzysie bezdomności, a także uwrażliwienie i zachętę do codziennego niesienia pomocy ubogim. Z tej racji na prośbę Naszego Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego po Mszach świętych 19 listopada będzie przeprowadzona w każdej parafii zbiórka do puszek na bezdomnych i potrzebujących w naszej Archidiecezji i w naszej parafii. Bóg zapłać za składane ofiary!

 

2. Dzisiaj /niedziela/ o g. 11.00 Ks. Piotr Leśniak odprawi uroczystą Mszę świętą prymicyjną dla naszej parafii i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji nowo wyświęconego kapłana, który służył naszej wspólnocie przez ostatni rok!

 

3. Przypominamy o konkursie szopek, tym razem w dwóch kategoriach: tradycyjna oraz regionalna. Można te szopki wykonywać indywidualnie lub zespołowo. Bardzo ważną sprawą przy oddaniu jest dokładne opisanie szopki: imię, nazwisko, szkoła, klasa, czy to jest praca indywidualna czy zespołowa, np. grupa formacyjna, rodzina oraz kategoria szopki. Wykonane szopki przynosimy przed boczny ołtarz do 22 grudnia br. i zgłaszamy w zakrystii. Rozstrzygnięcie konkursu 7 stycznia 2024 roku po Mszy św. o g. 11.00.

 

4. W dzisiejszą – III Niedzielę miesiąca składka przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać mówimy za składane ofiary!

 

5. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana;

- we wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;

- w środę – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; patronki muzyki kościelnej, w tym dniu w modlitwie polecajmy naszego P. Organistę wraz Chórem Parafialnym, Scholę Oazową i wszystkich, którzy na instrumentach i swym śpiewem wielbią Pana Boga;

- w sobotę – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy;

 

6. W sobotę w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Gromcu 5 naszych młodych parafian przyjmie błogosławieństwo do posługi lektora / ministranta słowa Bożego/ w Zgromadzeniu Liturgicznym. Uroczysta Msza święta z obrzędem błogosławieństwa odbędzie się o g. 11.00.Serdecznie zapraszamy rodziców, krewnych, przyjaciół, znajomych a nade wszystko nasza młodzież a kandydatów do tej posługi otoczmy serdeczną modlitwą.

 

7.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest „ Gość Niedzielny”, „ Niedziela” oraz „ Mały Gość Niedzielny”.

 

8.W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian: śp. Zbigniewa Jamrozika, śp. Henryka Księżarczyka, śp. Witolda Staszczyka, śp. Wandę Twaróg. Pamiętajmy o wszystkich zmarłych w naszych modlitwach i módlmy się wspólnie:” Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie…”!

 

9.Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa świętych Patronów. Wam Kochani Parafianie i Goście życzymy Bożej Opieki na każdy dzień!.

Poprawiony: wtorek, 21 listopada 2023 12:24
 
Rodzinada A.D. 2023 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 26 maja 2023 06:41

Poprawiony: piątek, 26 maja 2023 06:42
 
Parafialna Pielgrzymka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 23 kwietnia 2023 08:12