Zawieszona posługa kapłańska

INFORMACJA!

 

Kochani Siostry i Bracia! W związku z podejrzeniem epidemii wśród nas posługujących kapłanów, stosując się do wymogów sanitarnych, mając na uwadze troskę o zdrowie i życie każdej i każdego z nas w parafii - w imię miłości bliźniego w naszym kościele zostaje zawieszona posługa kapłańska i sprawowanie nabożeństw do soboty – 24 października 2020 roku.

W świątyni zostanie przeprowadzona dezynfekcja.

 

Kapłani w ramach kwarantanny będą przebywać na plebanii i tam sprawować Msze święte, których intencje na te dni zostały zamówione. O dalszym biegu wydarzeń będziemy informować w mediach społecznościowych.

 

Prosimy o modlitwę ale również zapewniamy o niej modląc się za cały Kościół, świat, naszą Ojczyznę, nasze miasto i parafię o oddalenie epidemii!

 

Szczęść Boże!

 

 

Libiąż, 20.10.2020 br.

 

 

Ks. Aleksander Wójtowicz, proboszcz

Wraz z Księżmi Współpracownikami

 
Dekret o dyspenzie

 

 
Szturm Jasnej Góry

Zapraszamy do wzięcia udziału w Męskim Oblężeniu Jasnej Góry - Ogólnopolskiej Pielgrzymce Mężczyzn do Częstochowy. Wyjazd w sobotę (26.09.) o godz 14.30 z parkingu przy kościele.

Koszt - 30 zł.

Zapisy i informacje w zakrystii lub u ks. Piotra (przemienienie.libiaz@gmail.com)

https://oblezenie.mezczyzni.net/

 

 
Dekret o odwołaniu dyspenzy

 
Zmarł ks. kanonik Michał Kliś

Z żalem informujemy, że w dniu 11.05.2020 roku odszedł do domu Ojca były Proboszcz naszej parafii śp. ks. kanonik Michał Kliś.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się według następującego porządku:

 

 

 

 

  • 13 maja (środa) o godz. 16.00 – Msza św. żałobna w kolegiacie pw. św. Floriana w Krakowie,
  • 13 maja (środa) o godz. 19.00 – Msza św. żałobna w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Libiążu
  • 14 maja (czwartek) o godz. 11.00 – Msza  św. pogrzebowa w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Międzybrodziu Żywieckim, po czym nastąpi pochowanie Zmarłego na cmentarzu. Od godz. 9.00 do 10.30 Parafianie i Przyjaciele będą mogli pożegnać się z ks. Michałem, przychodząc na krótką modlitwę przy trumnie oraz przyjmując wtedy Komunię św.
  • O godz. 10.30 rozpocznie się modlitwa różańcowa w intencji ks. Michała, w której będzie uczestniczyć już tylko najbliższa Rodzina Zmarłego.

 

We wszystkich tych Mszach może wziąć udział tylko ograniczona liczba wiernych, w zgodzie z obowiązującymi ograniczeniami.

 

Msza św. pogrzebowa w czwartek (14 maja) będzie transmitowana przez kanał YT parafii z Międzybrodzia Żywieckiego:

Oto link

 
Parafialna oferta pomocy

 

Kochani!

W jednym ze swoich paschalnych rozważań Papież Franciszek zachęcał Kościół do tworzenia „przeciwciał solidarności”.

 

Pisał: Zagrożenie, jakie spowodował koronawirus przezwycięża się przeciwciałami solidarności. Lekcja, która przełamie cały fatalizm, w którym zostaliśmy pogrążeni i pozwoli nam ponownie poczuć się twórcami i bohaterami wspólnej historii jest właśnie taka: odpowiedzieć wspólnie na tak wiele zła, które dotyka miliony osób na całym świecie. Nie możemy pozwolić sobie na pisanie obecnej i przyszłej historii z odwróconymi plecami do cierpienia tak wielu.

 

Więcej…
 
Zasady przebywania w świątyni

 
Teksty na Wielkanoc

 

Przedstawiamy teksty, które mogą pomóc nam przeżyć trudny w tym roku, czas Zmartwychwstania Pańskiego.

 

 
Wsparcie dla parafii

Wiele osób wsparło naszą wspólnotę, składając ofiary przelewem na konto parafii. Wiele osób także pyta o numer rachunku bankowego. Oto dane do przelewu:

 

Parafia Przemienienia Pańskiego w Libiążu

ul. Oświęcimska 83, 32-590 Libiąż

Numer konta bankowego: 10 1240 4256 1111 0000 4672 8458

 

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ten sposób.

 
Zachęcamy do pozostania w domu

Drodzy Parafianie – także przed najbliższą niedzielą zachęcamy Was do pozostania w domu i skorzystania z Mszy Świętej za pośrednictwem TV, radia lub internetu.

Niech to będzie sposób na wykazanie się odpowiedzialnością i miłością bliźniego polegającą na trosce o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Zachęcamy Was także do troski o szczególnie potrzebujących: osoby starsze, chorych, samotnych. Wykażmy nasze zainteresowanie osobami w naszych rodzinach i sąsiedztwie i okażmy konkretną, czynną miłość, do której zachęca nas Pan Jezus.

 

Zapraszamy Was także do głębszej modlitwy. W tym trudnym czasie złączmy się w błaganiach do Boga o ustania epidemii i o miłosierdzie dla świata.

Od poniedziałku do piątku w naszym kościele półgodziny przed Mszą Świętą wieczorną (od 16.30 do 17.00) będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Jeśli ktoś ma możliwość bycia w kościele w tym czasie – zapraszamy do takiej modlitwy (oczywiście nie może w kościele przebywać wtedy więcej niż 50 osób). Będzie można także w tym czasie skorzystać z sakramentu pokuty.

 

 

Można także umówić się na spowiedź z którymś z Księży na konkretny dzień i godzinę – ułatwi to zachowanie wszelkich zasad higieny i bezpieczeństwa w czasie spowiedzi. Chcemy być do Waszej dyspozycji także w innych sprawach. Jeśli możemy w czymkolwiek pomóc to zapraszamy do kontaktu przez FB lub telefonicznie:

 

  • ks. Maciej – tel. 788 – 135 – 525

 

  • ks. Piotr – tel. 691 – 944 – 681


Księża Duszpasterze

 

 

 

 
Dekret Metropolity Krakowskiego

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 12

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok16.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości