WIELKANOC 2014

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

 


„Alleluja – Wieść radosną niosą dzwony

Na wsze świata wszystkie strony

Że zmartwychwstał Pan nad Pany

Bóg Wszechmocny i Kochany.

Radujmy się! Pan Zmartwychwstał i jest z nami!

Kościół żyje, ponieważ Chrystus żyje,

On naprawdę Zmartwychwstał. Alleluja!”

 

 

 

Drodzy Bracia i Siostry, Drodzy Goście na Uroczystości w Naszej Parafii Przemienienia Pańskiego w Libiążu, Drodzy Chorzy i Starsi pozostali w domach i nasi Rodacy za granicą.

 

„Caritas Christi urget nos” – Miłość Chrystusa wypełnia nasze serca i pobudza nas do dzielenia się radością, że Pan zmartwychwstał. „Ustąpcie od nas smutki i trosk fale, gdy Pan Zbawiciel tryumfuje w chwale” – śpiewamy w pieśni. „Za wszystkich umarł Chrystus po to, aby ci, co żyją, już nie żyli dla siebie, lecz dla Tego, który za nich umarł i zmartwychwstał” – poucza nas św. Paweł w Drugim Liście do Koryntian.

 

Miłość Jezusa do Boga i Miłość Jezusa do człowieka jest jedyną rzeczywistością, która odnosi zwycięstwo nad złem i nad śmiercią. Dzisiaj świat i człowiek bardzo potrzebuje tej miłości.

 

Przeżywamy te Święta na tydzień przed kanonizacją bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII, papieży wielkiej miłości do Boga, Kościoła i człowieka, którzy swoim życiem i nauczaniem przypominają nam, że Zmartwychwstały Pan jest Droga, Prawdą i Życiem wiary. Wierzymy dzięki Jego Mocy, która pokonała śmierć. Jezus Chrystus prawdziwy Bóg i Król tak wielki odnosi zwycięstwo! Dlatego Bracia i Siostry radujmy się, że Pan tak potężny prowadzi nas ku zjednoczeniu ze sobą. Otwórzmy na oścież drzwi Chrystusowi, niech ziemia naszych serc opromieniona jasnością Jezusa Chrystusa – Króla Wieków poczuje, że jest wolna od mroku, co świat okrywa. Niech Zmartwychwstały Pan napełni nas światłem swojej jasności, abyśmy byli mężnymi i wiarygodnymi świadkami Ewangelii i Bożych przykazań na każdy dzień.

 

Niech jubileusz 650-lecia konsekracji Katedry Wawelskiej i Rok Odpustów płynących od Boga dla nas z tej okazji sprawi to, co powiedział kard. Karol Wojtyła 8 marca 1964 w czasie ingresu do tejże Katedry: „Zdajemy sobie wszyscy sprawę, że wejść do tej katedry nie można bez wzruszenia. Więcej powiem: nie można do niej wejść bez drżenia wewnętrznego, bez lęku, bo zawiera się w niej – jak mało w której katedrze świata – ogromna wielkość , którą przemawia cała nasza historia, cała nasza przeszłość”.

 

Chrystus Pan Zmartwychwstał – dlatego pełni nadziei podążajmy drogą wiary, którą On wlewa w nasze serca po to, abyśmy byli solą dla ziemi i udźwignęli wszystkie trudy ziemskiego pielgrzymowania do Domu Ojca Niebieskiego.

 

Niech Maryja – Regina Caeli – Królowa Nieba, wyprasza potrzebne łaski i zdrowie na dalsze życie.

 

Wszystkim Wam, Drodzy Bracia i Siostry i Waszym Gościom życzymy błogosławionych Świat Tryumfu Chrystusa Pana oraz radosnych spotkań w gronie rodzinnym. Szczęść Boże!

 

Ks. Michał Kliś – proboszcz

wraz z duszpasterzami

 
Jak być mężczyzną?


Kliknij w obrazek!

 
Adoracja

 
Szopka i Jasełka

 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Kliknij TUTAJ

 
Życzenia Bożonarodzeniowe

Bóg niechaj będzie twoim mieszkaniem,

a ty nawzajem bądź mieszkaniem Boga.

/św. Augustyn/

Drodzy Parafianie!

Tajemnica nocy betlejemskiej nieustannie trwa. Wypełnia ona dzieje świata i zatrzymuje się na progu ludzkiego serca. «Deus ipse venit», sam Bóg przychodzi i chce «rozbić namiot w naszym sercu». 

Na czas tego betlejemskiego Spotkania życzymy Wam daru pokory Maryi i Józefa, wiary Pasterzy, mądrości Trzech Mędrców, radości Aniołów. Niech Dziecię Jezus hojnie udziela Wam Swego błogosławieństwa.


A nowy Rok Pański 2014 będzie pełen nadziei i pokoju. Niech przyniesie spełnienie wszystkich marzeń i dobrych planów.


Wasi Duszpasterze

 
Poświęcenie Choinki Papieskiej

Po raz pierwszy w tym roku na placu kościelnym stanęła Choinka Papieska.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Kliknij TUTAJ

 
Święto Niepodległości '13

Tradycyjnie obchody Święta Niepodległości odbyły się w naszej parafii. Najpierw odbyła sie uroczysta Msza św z udziałem władz i przedstawicieli organizacji społecznych. Dodatkowym elementem mszy była obecność przedstawicieli Kapituły Św. Floriana z Krakowa.

 

 

Po Mszy św. nastąpiły przemarsz i złożenie kwiatów pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza na cmentarzu w Libiążu

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Kliknij TUTAJ

 
Sto lat szkoły "Dwójki"

Szkoła podstawowa nr 2 w Libiążu obchodziła stulecie. Chociaż szkoła istniała już wcześniej jej budynek powstał właśnie sto lat temu. Z tej okazji szkoła otrzymała nowe imię: Jana Pawła II. Na mszy Św. dokonano także poświęcenia sztandaru.

 

 

 

Po mszy wszyscy uczestnicy ceremonii udali się do budynku szkolnego, gdzie zostały odsłonięte pamiątkowe tablice.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Kliknij TUTAJ

 
Jubileusz biskupa Jana

Podczas tegorocznego odpustu w naszej parafii swój jubileusz 50-lecia kapłaństwa obchodził ksiądz biskup Jan Zając. Jubilat poświęcił także ofiarowane parafii relikwie siostry Faustyny oraz odsłonił pamiątkową tablicę na tylnej ścianie kościoła.

 

 

W czasie uroczystej, koncelebrowanej Mszy św. odbyła się także procesja odpustowa. Na koniec biskup Jan Zając udzielił swojego błogosławieństwa małżeństwom obchodzącym w tym roku jubileusz, a także wszystkim rodzinom.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Kliknij TUTAJ

 
Pielgrzymka do Zakopanego

Dzieci pierwszokomunijne odbyły pielgrzymkę dziękczynną do Zakopanego. Podziwialiśmy góry, które nas otaczały i byliśmy zachwyceni pięknem krajobrazu. Udaliśmy się do sanktuarium, aby przywitać się z Matką Bożą Fatimską.

 

 

Więcej…
 
Bierzmowanie i jubileusz

Jego Eminencja Ks. Kard. Stanisław Dziwisz w środę 5.VI. udzielił naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Sakrament przyjęły 73 osoby. Następnie przedstawiciele wspólnot parafialnych, władz lokalnych i zakładów pracy złożyli księdzu Kardynałowi życzenia z okazji Złotego Jubileuszu pracy kapłańskiej.

 

Z kolei Stanisław Dziwisz odznaczył księdza proboszcza Michała Klisia Medalem Jana Pawła II. Po Mszy św. odbyło się nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna, którą poprowadził ks. Kardynał.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Kliknij TUTAJ

 

Ponadto kardynalski fotograf Tadeusz Warczak zrobił ponad 400 zdjęć w czasie tej uroczystości. Wybrane zdjęcia można zamówić poprzez pocztę elektroniczną. Zobacz zdjęcia - kliknij TUTAJ.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok17.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości