Życzenia Świąteczne

Siostry i Bracia !

„Żłóbek jest jakby żywą Ewangelią,
która jest przepełniona kartami Pisma Świętego.
Kontemplując scenę Bożego Narodzenia,
jesteśmy zaproszeni do duchowego wyruszenia w drogę,
pociągnięci pokorą Tego, który stał się człowiekiem,
aby spotkać każdego człowieka.”

(Admirabile Signum 1)

 

Te słowa skierował do nas na tegoroczne Święta Papież Franciszek, zwracając naszą uwagę na tajemnicę Żłóbka. Chcemy wpatrując się wraz z Wami w ten Godny Podziwu Znak Żłóbka złożyć Wam serdeczne życzenia.

 

 

Życzymy Wam, aby narodzenie Syna Bożego było okazją do wyruszenia w drogą naśladowania Jego pokory i Miłości w każdym dniu życia. Tylko troska o codzienną miłość może uczynić nasze serca gotowe do spotkania się z Tym, który jest Miłością. Życzymy, aby każdy z nas dał się Bogu odnaleźć i pokochać. Aby szczególnie Ci, którzy na co dzień odczuwają samotność i opuszczenie doznali pocieszającej Miłości Boga. Niech nasze rodziny staną się miejscem, w którym Żłóbek będzie źródłem miłości i umocnienia w walce o wspólne dobro. Obyśmy tą Miłość, którą dzisiaj w świątyni spotykamy w Żłóbku umieli zanieść do naszych domów.

Jednocześnie dziękujemy za Waszą troskę o nas i wszelkie dobro, jakie od Was otrzymujemy.Niech Pan Bóg napełni swoją łaską Wasze serca.

Księża Duszpasterze

 
Kolęda 2019 - 2020

Po świętach rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Chcemy modlić się w domach naszych parafian, błogosławić Wasze rodziny i domy. Niech to krótkie spotkanie będzie okazją do zaproszenia Boga do swojej codzienności z kapłańskim błogosławieństwem i pokropieniem wodą święconą.

 

 

Prosimy o przygotowanie stołu nakrytego obrusem, krzyża, świec, Pisma Świętego i wody święconej. Ewentualne ofiary składane z tej okazji w dużej części przekazujemy na cele kurii diecezjalnej, utrzymanie seminarium duchownego, uniwersytetu papieskiego, domów księży emerytów i wsparcie dla księży misjonarzy.

 

Także w tym roku, jak w latach poprzednich, w wizycie kolędowej będą nas wspierać nasi byli wikariusze, studenci z Rzymu: ks. Mirosław Cichoń i ks. Tomasz Jarosz.

 

W wyjątkowych przypadkach, niezależnych od nas, terminy dla poszczególnych ulic mogą ulec zmianie.

 

Więcej…
 
Patronka miasta

Święta Barbara została ogłoszona patronką miasta Libiąża.

W uroczystościach odbywających się w kościele Św. Barbary oraz Libiąskim Centrum Kultury wziął udział metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Relacja z tego wydarzenia zamieszczona została na stronie Kurii Krakowskiej: KLIKNIJ

Jest tam również kilkanaście zdjęć z uroczystości.

W niedzielę następującą po tym wydarzeniu w naszym kościele, kazanie wygłosił ks. Andrzej Scąber. Przedstawił w nim sylwetkę i historię Patronki oraz jej kult w Libiążu.

Kazanie to było bardzo interesujące. Zamieszczamy poniżej fotokopie z oryginalnego tekstu kazania wraz z odręcznymi dopiskami księdza, a także tekst dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego.

 

 

 

 
VI Libiąski Orszak Świętych

 

29 października będzie wielkim świętem rodziny!

 

Zapraszamy na VI Libiąski Orszak Świętych "Holy wins". Patronami tegorocznego Orszaku będą święci małżonkowie, rodzice św. Teresy z Lisieux - św. Zeli i Ludwik Martin. Zapraszamy dzieci wraz z całymi rodzinami do udziału w wydarzeniu. Tradycyjnie dzieci mają za zadanie przedstawić swoim strojem wybranego świętego lub błogosławionego. A może znajdą się dorośli, którzy na wzór dzieci również przebiorą się za swojego patrona?! Do tego serdecznie zachęcamy!!!

 

Na wszystkich uczestników czekają upominki i nagrody!


Wśród uczestników zostaną rozstrzygnięte konkursy:

  • na najlepszy strój i prezentację swojego świętego (krótki życiorys)
  • na "rodzinę roku" (przebrani dzieci i rodzice)
  • na najładniejsze prace plastyczne (dla dzieci z libiąskich szkół)
  • na najlepszą znajomość życia św. Zelii i Ludwika Martin (dla młodzieży)

 

Gorąco zapraszamy!!!

 
Maria Magdalena

 

Grupa Rut - Boże Kobiety zaprasza na cykl spotkań zatytułowanych "Maria Magdalena - zwiastunka miłości eucharystycznej". Pierwsze spotkanie w poniedziałek, 9 września, po Mszy św wieczornej, w Domu Parafialnym.

 
Rodzinada 2

 
Pielgrzymka do Ziemi Świętej

 

Serdecznie zapraszamy na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

Pobierz plik z informacjami

 
Życzenia Wielkanocne 2019

 

Swoją ostatnią adhortację adresowaną do młodych i wszystkich ludzi dobrej woli papież Franciszek rozpoczął słowami Christus Vivit – Chrystus żyj, dzisiaj ta prawda jest w szczególny sposób uobecniana i przezywana przez nas w Kościele.


On jest naszą nadzieją, jest najpiękniejszą młodością tego świata. Wszystko, czego dotknie, staje się młode, staje się nowe, napełnia się życiem. Chrystus żyje i chce, abyśmy żyli! On jest w nas, jest z nami i nigdy nas nie opuszcza.


Niezależnie od tego, jak bardzo byśmy się oddalili, Zmartwychwstały Chrystus jest blisko nas, wzywa nas i czeka na nas, abyśmy zaczęli od nowa. Kiedy czujemy się starzy z powodu smutku, wątpliwości lub porażek, On jest przy nas, by na nowo dać nam siłę i nadzieję. (por. Franciszek, Christus Vivit: 1-2)


Drogie dzieci, droga młodzieży, drodzy rodzice i dziadkowie, starsi i młodzi, drodzy parafianie oraz goście!


Niech przeżywane Święta Wielkanocne nie będą jedynie wspomnieniem
o zmartwychwstaniu Jezusa, ale wyjątkowym czasem otwarcia się na Niego
oraz przyjęcia Go do swojego serca,
by On sam żył w nas i byśmy w Nim już teraz mogli
kosztować radości życia wiecznego.

 

 

 

 

ks. proboszcz Michał Kliś,

kanonik gremialny kapituły

św. Floriana i św. Jana Pawła II w Krakowie,

ks. Prałat Stanisław Marchewka

oraz księża wikarzy

 
Ekstremalna Droga krzyżowa

 

Serdecznie zapraszamy do zapisów na ekstremalną drogę krzyżową. Jest to kolejna edycja pątniczego szlaku, która pomoże w utożsamieniu się z cierpieniem i zrozumieniem drogi naszego Pana Jezusa. To idealna chwila zadumy i refleksji nad swoim życiem.

Więcej…
 
Warsztaty Muzyki Liturgicznej

 

Bardzo serdecznie zapraszamy już na II Warsztaty Muzyki Liturgicznej, które odbędą się w dniach 8-10 marca 2019 przy parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Libiążu. W tym roku będziemy je przeżywać pod hasłem "On moim Panem".

 

Więcej…
 
U grobu św. Jana Pawła II

 

Pielgrzymka ks. Michała Klisia, proboszcza naszej parafii do Rzymu

 

W dniach od 4 do 5 lutego br. ks. proboszcz Michał Kliś udał się na pielgrzymkę do grobu św. Jana Pawła II w Rzymie. W czasie pielgrzymki ks. Kanonik Gremialny Kapituły św. Floriana i św. Jana Pawła II modlił się o błogosławieństwo Boże dla wszystkich parafian, w szczególności polecał młode małżeństwa, rodziców spodziewających się potomstwa oraz mieszkańców których nawiedził podczas tegorocznej wizyty duszpasterskiej zwanej "Kolędą". Okazją do takiej modlitwy była wspólna Msza Święta przy grobie naszego Rodaka w Bazylice św. Piotra na Watykanie, której przewodniczył ks. arcybiskup Marek Jędraszewski.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 12

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok12.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości