Zasady przebywania w świątyni

 
Teksty na Wielkanoc

 

Przedstawiamy teksty, które mogą pomóc nam przeżyć trudny w tym roku, czas Zmartwychwstania Pańskiego.

 

 
Wsparcie dla parafii

Wiele osób wsparło naszą wspólnotę, składając ofiary przelewem na konto parafii. Wiele osób także pyta o numer rachunku bankowego. Oto dane do przelewu:

 

Parafia Przemienienia Pańskiego w Libiążu

ul. Oświęcimska 83, 32-590 Libiąż

Numer konta bankowego: 10 1240 4256 1111 0000 4672 8458

 

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ten sposób.

 
Zachęcamy do pozostania w domu

Drodzy Parafianie – także przed najbliższą niedzielą zachęcamy Was do pozostania w domu i skorzystania z Mszy Świętej za pośrednictwem TV, radia lub internetu.

Niech to będzie sposób na wykazanie się odpowiedzialnością i miłością bliźniego polegającą na trosce o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Zachęcamy Was także do troski o szczególnie potrzebujących: osoby starsze, chorych, samotnych. Wykażmy nasze zainteresowanie osobami w naszych rodzinach i sąsiedztwie i okażmy konkretną, czynną miłość, do której zachęca nas Pan Jezus.

 

Zapraszamy Was także do głębszej modlitwy. W tym trudnym czasie złączmy się w błaganiach do Boga o ustania epidemii i o miłosierdzie dla świata.

Od poniedziałku do piątku w naszym kościele półgodziny przed Mszą Świętą wieczorną (od 16.30 do 17.00) będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Jeśli ktoś ma możliwość bycia w kościele w tym czasie – zapraszamy do takiej modlitwy (oczywiście nie może w kościele przebywać wtedy więcej niż 50 osób). Będzie można także w tym czasie skorzystać z sakramentu pokuty.

 

 

Można także umówić się na spowiedź z którymś z Księży na konkretny dzień i godzinę – ułatwi to zachowanie wszelkich zasad higieny i bezpieczeństwa w czasie spowiedzi. Chcemy być do Waszej dyspozycji także w innych sprawach. Jeśli możemy w czymkolwiek pomóc to zapraszamy do kontaktu przez FB lub telefonicznie:

 

  • ks. Maciej – tel. 788 – 135 – 525

 

  • ks. Piotr – tel. 691 – 944 – 681


Księża Duszpasterze

 

 

 

 
Dekret Metropolity Krakowskiego

 

 
Życzenia Świąteczne

Siostry i Bracia !

„Żłóbek jest jakby żywą Ewangelią,
która jest przepełniona kartami Pisma Świętego.
Kontemplując scenę Bożego Narodzenia,
jesteśmy zaproszeni do duchowego wyruszenia w drogę,
pociągnięci pokorą Tego, który stał się człowiekiem,
aby spotkać każdego człowieka.”

(Admirabile Signum 1)

 

Te słowa skierował do nas na tegoroczne Święta Papież Franciszek, zwracając naszą uwagę na tajemnicę Żłóbka. Chcemy wpatrując się wraz z Wami w ten Godny Podziwu Znak Żłóbka złożyć Wam serdeczne życzenia.

 

 

Życzymy Wam, aby narodzenie Syna Bożego było okazją do wyruszenia w drogą naśladowania Jego pokory i Miłości w każdym dniu życia. Tylko troska o codzienną miłość może uczynić nasze serca gotowe do spotkania się z Tym, który jest Miłością. Życzymy, aby każdy z nas dał się Bogu odnaleźć i pokochać. Aby szczególnie Ci, którzy na co dzień odczuwają samotność i opuszczenie doznali pocieszającej Miłości Boga. Niech nasze rodziny staną się miejscem, w którym Żłóbek będzie źródłem miłości i umocnienia w walce o wspólne dobro. Obyśmy tą Miłość, którą dzisiaj w świątyni spotykamy w Żłóbku umieli zanieść do naszych domów.

Jednocześnie dziękujemy za Waszą troskę o nas i wszelkie dobro, jakie od Was otrzymujemy.Niech Pan Bóg napełni swoją łaską Wasze serca.

Księża Duszpasterze

 
Kolęda 2019 - 2020

Po świętach rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Chcemy modlić się w domach naszych parafian, błogosławić Wasze rodziny i domy. Niech to krótkie spotkanie będzie okazją do zaproszenia Boga do swojej codzienności z kapłańskim błogosławieństwem i pokropieniem wodą święconą.

 

 

Prosimy o przygotowanie stołu nakrytego obrusem, krzyża, świec, Pisma Świętego i wody święconej. Ewentualne ofiary składane z tej okazji w dużej części przekazujemy na cele kurii diecezjalnej, utrzymanie seminarium duchownego, uniwersytetu papieskiego, domów księży emerytów i wsparcie dla księży misjonarzy.

 

Także w tym roku, jak w latach poprzednich, w wizycie kolędowej będą nas wspierać nasi byli wikariusze, studenci z Rzymu: ks. Mirosław Cichoń i ks. Tomasz Jarosz.

 

W wyjątkowych przypadkach, niezależnych od nas, terminy dla poszczególnych ulic mogą ulec zmianie.

 

Więcej…
 
Patronka miasta

Święta Barbara została ogłoszona patronką miasta Libiąża.

W uroczystościach odbywających się w kościele Św. Barbary oraz Libiąskim Centrum Kultury wziął udział metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Relacja z tego wydarzenia zamieszczona została na stronie Kurii Krakowskiej: KLIKNIJ

Jest tam również kilkanaście zdjęć z uroczystości.

W niedzielę następującą po tym wydarzeniu w naszym kościele, kazanie wygłosił ks. Andrzej Scąber. Przedstawił w nim sylwetkę i historię Patronki oraz jej kult w Libiążu.

Kazanie to było bardzo interesujące. Zamieszczamy poniżej fotokopie z oryginalnego tekstu kazania wraz z odręcznymi dopiskami księdza, a także tekst dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego.

 

 

 

 
VI Libiąski Orszak Świętych

 

29 października będzie wielkim świętem rodziny!

 

Zapraszamy na VI Libiąski Orszak Świętych "Holy wins". Patronami tegorocznego Orszaku będą święci małżonkowie, rodzice św. Teresy z Lisieux - św. Zeli i Ludwik Martin. Zapraszamy dzieci wraz z całymi rodzinami do udziału w wydarzeniu. Tradycyjnie dzieci mają za zadanie przedstawić swoim strojem wybranego świętego lub błogosławionego. A może znajdą się dorośli, którzy na wzór dzieci również przebiorą się za swojego patrona?! Do tego serdecznie zachęcamy!!!

 

Na wszystkich uczestników czekają upominki i nagrody!


Wśród uczestników zostaną rozstrzygnięte konkursy:

  • na najlepszy strój i prezentację swojego świętego (krótki życiorys)
  • na "rodzinę roku" (przebrani dzieci i rodzice)
  • na najładniejsze prace plastyczne (dla dzieci z libiąskich szkół)
  • na najlepszą znajomość życia św. Zelii i Ludwika Martin (dla młodzieży)

 

Gorąco zapraszamy!!!

 
Maria Magdalena

 

Grupa Rut - Boże Kobiety zaprasza na cykl spotkań zatytułowanych "Maria Magdalena - zwiastunka miłości eucharystycznej". Pierwsze spotkanie w poniedziałek, 9 września, po Mszy św wieczornej, w Domu Parafialnym.

 
Rodzinada 2

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 12

Kontakt

W pilnych sprawach można kontaktować się
z parafią przez numer
do księdza dyżurującego:

536 - 786 - 974

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok16.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości