IV Niedziela Adwentu – 22 XII 2019 r.

1. Dziś ostatnia niedziela Adwentu.

Już we wtorek wigilia Bożego Narodzenia.

W wigilię Msza Święta tylko o godz. 6.30 – Msza roratnia. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 17.00.

Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego i świąt Bożego Narodzenia, pielęgnowania tradycji i zwyczajów: dzielenie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, wspólny śpiew kolęd.

 

 

2. Zapraszamy na Pasterkę o g. 24.00 w kościele i w kaplicy w Dębie. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.

 

 

3. W uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. o g. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 16.30 - nieszpory i 17.00 oraz w Dębie o g. 10.00. Składka przeznaczona jest na świętopietrze czyli na dzieła miłosierdzia Ojca świętego Franciszka. Osoby, które przyjmą komunię w czasie Pasterki mogą przystąpić po raz drugi do komunii w ciągu dnia.

 

 

4. We czwartek - drugi dzień świąt - święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. W czasie Mszy św. będzie poświęcenie owsa. Składka przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

 

 

5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

 

  • piątek – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po każdej Mszy Świętej  poświęcenie wina.
  • sobota – święto świętych Młodzianków, męczenników.

 

 

6. Przyszła niedziela to święto Najświętszej Rodziny; Jezusa, Maryi i Józefa. Z tej racji na Mszy św. o g. 12.30 będziemy modlić się w intencji rodzin naszej parafii a po Mszy św. udzielone będzie błogosławieństwo rodzinom. Serdecznie zapraszamy całe rodziny.

 

 

7. Dzieci prosimy o przyniesienie plansz z tegorocznych rorat do zakrystii do czwartku, nagrody rozdamy w niedzielę Najświętszej Rodziny po Mszy św. o godz. 12.30.

 

 

8. Serdecznie dziękujemy parafianom, którzy aktywnie włączyli się, by pomóc osobom biedniejszym, niejednokrotnie dotkniętym przez los. Dziękujemy za to, że razem mogliśmy uczynić im te święta bardziej radosne. W sumie ze świeczkami wigilijnymi zebrano ok. 7 tysięcy złotych i Rada Parafialna rozwiozła paczki świąteczne do 42 rodzin. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, że możemy kontynuować to szlachetne dzieło.

 

 

9. Nasza Oaza młodzieżowa zaprasza na coroczne jasełka. Jak zawsze młodzież włożyła dużo pracy w przygotowanie przedstawienia, więc chciejmy docenić ich trud. Jasełka odbywać się będą w Domu Parafialnym po Mszach o godz. 11.00 i 17.00, począwszy od drugiego dnia Świąt. Pozostałe terminy na plakatach.

 

 

10. Bóg zapłać s. Marii za przygotowywanie szopki, za piękne dekoracje i ozdobienie naszego kościoła na święta Bożego Narodzenia. Serdeczne podziękowania także tym, którzy pomagali Siostrze.

 

 

11. Pojawiła się możliwość dołączenia do grupy pielgrzymów wyjeżdżających wraz z ks. Maciejem do Ziemi Świętej w terminie 1-8 lutego 2020r. Biuro Pielgrzymkowe zwiększyło limit do 58 miejsc. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Maciejem.

 

 

12. Przypominamy, że wciąż można składać ofiary na ogrzewanie naszego kościoła. Dziękujemy za wszelką pomoc, zwłaszcza ofiary imienne.

 

 

13. Informujemy, że z przyczyn niezależnych w najbliższych miesiącach kancelaria parafialna w czwartki rano (8.00 – 9.00) będzie nieczynna.

 

 

14. Zachęcamy w czasie świąt do lektury gazet katolickich, są podwójne numery "Gościa Niedzielnego", "Niedzieli", "Źródła" oraz świąteczny numer naszego pisma "Parafianin".

 

 

15. W minionym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy: śp. Annę Czech, śp. Genowefę Glistak, śp. Janusza Wójcika i śp. Czesławę Posiadała. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

 

 

16. Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wstawiennictwa świętych patronów. Parafianom i Gościom życzymy dobrego przeżycia świąt i serc otwartych na Boże Dziecię.

 

 

 

ks. proboszcz Michał Kliś

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok16.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości