II Niedziela Wielkiego Postu – 8 III 2020 r.

1. Dziś po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś także kolejne nabożeństwo czterdziestogodzinne wynagradzające za nasze grzechy. Rozpoczyna się po Mszy Świętej o godz. 12.30 i trwa do Gorzkich Żali. O godz. 14.00 różaniec, o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. O obecność prosimy te rodziny, które po kolędzie odwiedził ks. Piotr. Prosimy o prowadzenie różańca

i koronki Oazę Rodzin, Oazę Młodzieżową, Mężczyzn św. Józefa i Kobiety Rut.

 

 

2. W przyszła niedzielę prosimy o obecność te rodziny, które odwiedzili w czasie kolędy ks. Rafał i ks. Tomasz. O prowadzenie różańca i koronki prosimy żeńskie Róże Różańcowe i Rodzinę Radia Maryja i TV Trwam.

 

 

3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 - zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych. Dla tych co nie mogą być w piątek Drogę Krzyżową odprawiamy w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.15.

 

 

4. Rozpoczęły się już zapisy na udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Zapisać się można tylko przez stronę internetową www.edk.org.pl Szczegóły na plakatach. Zapraszamy także do udziału w dniu skupienia dla mężczyzn w najbliższą sobotę. Spotkanie poprowadzi p. Marcin Jakimowicz. Początek o godz. 14.00 w Domu Parafialnym.

 

 

5. Zapraszamy na półgodzinna adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy w najbliższy czwartek po Mszy Świętej wieczornej. Przypominamy także o trwającym Jerychu Różańcowym. Zapraszamy jeszcze chętnych do dołączenia do tej modlitwy.

 

 

6. Spotkanie rodziców uczniów klas VIII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w następną niedzielę (15.03.) po Mszy Świętej wieczornej.

 

 

7. Przypominamy, że w tym roku do nabycia przed Wielkanocą są świece - paschaliki wielkanocne. Można je nabyć w cenie 10 zł. 6 zł. to koszt produkcji a 4 zł. przekazujemy na paczki świąteczne dla potrzebujących.

 

 

8. Następna niedziela to III niedziela miesiąca – składka przeznaczona na inwestycje w naszej parafii. Firma SERAFIN wykonała już projekt i wycenę ekranów multimedialnych do naszego kościoła. Koszt materiałów i montażu to 26 550 zł.

 

 

9. Zwracamy się z gorącą prośbą o ograniczenie śmieci wyrzucanych na cmentarzu. Za miesiąc styczeń i luty parafia za wywóz śmieci zapłaciła 4 482 zł.

W związku z zaistniałą sytuacją, aby utrzymać należyty porządek na cmentarzu, jesteśmy zmuszeni podnieść opłaty tzw. "pokładne" za groby i grobowce.

 

10. Zachęcamy do lektury gazet katolickich. Do nabycia NIEDZIELA, ŹRÓDŁO i GOŚĆ NIEDZIELNY.

 

 

11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Małgorzatę Puk, śp. Natalię Mendyk i śp. Jana Jędrzejczyka. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

 

 

12. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Boskiej i wstawiennictwa świętych Patronów. Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i całego rozpoczętego tygodnia.

 

 

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok12.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości