IV Niedziela Wielkiego Postu – 22 III 2020 r.

1. Przeżywamy IV niedziele Wielkiego Postu, która nazywana jest niedzielą radości – Laetare.

 

 

2. W najbliższą środę (25.03.) przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ten dzień przeżywamy jako Dzień Świętości Życia. Można wtedy podjąć się trudu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Tego aktu można dokonać w czasie Mszy Świętej o godz. 6.30 i o 17.00. Ale zachęcamy jednak, by dokonać tego aktu samemu podczas prywatnej modlitwy w domu. Deklaracje Duchowej Adopcji są dostępne przez cały czas w przedsionku kościoła.

 

 

3. Droga Krzyżowa w piątek o g. 16.30. Dla tych, którzy nie mogą być w piątek Drogę Krzyżową odprawiamy w niedzielę po Mszy św. o g. 9.00. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.15.

 

 

4. W najbliższym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Pilne sprawy można załatwiać codziennie po Mszy Świętej wieczornej.

 

 

5. Informujemy, że w związku z zaistniałą sytuacją odwołujemy rekolekcje wielkopostne, które miały zacząć się w następną niedzielę w naszej parafii. Zachęcamy, by skorzystać z bogatej oferty rekolekcji internetowych lub programów religijnych w TV. Zachęcamy, by w tym czasie sięgnąć po książki religijne lub prasę katolicką. Niech ten czas będzie przeżywany jako swoiste rekolekcje w domu i w rodzinach. Odwołujemy także zaplanowaną na dzisiaj i najbliższą niedziele zbiórkę do puszek przeznaczoną na paczki świąteczne.

 

 

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę. Złożono 1720 zł.

 

 

7. Nie odbędzie się także tegoroczna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Pod koniec tygodnia będą dostępne materiały przygotowane do przeżycia tego wydarzenia. Będą dostępne z tyłu kościoła. Zachęcamy do skorzystania.

 

 

8. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Alicję Dencikowską i śp. Stanisławę Drużbik. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

 

 

9. Zachęcamy do lektury gazet katolickich. Do nabycia NIEDZIELA, ŹRÓDŁO. Aktualne wydanie Gościa Niedzielnego jest dostępne tylko internetowo.

 

 

10. Życzymy mimo wszystko dobrego, błogosławionego czasu. Niech nas umacnia Boże błogosławieństwo i Słowo Boże. Zachęcamy Was także do troski o szczególnie potrzebujących: osoby starsze, chorych, samotnych. Wykażmy nasze zainteresowanie osobami w naszych rodzinach i sąsiedztwie i okażmy konkretną, czynną miłość, do której zachęca nas Pan Jezus. Zapraszamy Was także do głębszej modlitwy. W tym trudnym czasie złączmy się w błaganiach do Boga o ustania epidemii i o miłosierdzie dla świata. Od poniedziałku do piątku w naszym kościele godzinę przed Mszą Świętą wieczorną (od 16.00 do 17.00) będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Jeśli ktoś ma możliwość bycia w kościele w tym czasie – zapraszamy do takiej modlitwy (oczywiście nie może w kościele przebywać wtedy więcej niż 50 osób). Będzie można także w tym czasie skorzystać z sakramentu pokuty.

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok17.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości