Niedziela Palmowa – 5 IV 2020 r.

1. Niedziela Palmowa opisem Męki Pańskiej wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Zachęcamy, by dzisiaj pochylić się w domach nad opisem Męki Pana Jezusa.

 

 

2. Paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących z naszej parafii będą rozwożone w Wielki Wtorek. W tym roku dzięki wielkiej ofiarności indywidualnych Darczyńców udało się przygotować 16 paczek dla najbardziej potrzebujących. Bardzo dziękujemy za złożone ofiary na ten cel. Radzie Duszpasterskiej dziękujemy za zorganizowanie tej akcji charytatywnej.

 

 

3. Wielki Bóg zapłać Parafianom z Dębu za ofiarę (5 tysięcy zł.) złożoną na potrzeby Kościoła. Dziękujemy.

 

 

4. Przypominamy o trwającej kwarantannie obejmującej nas wszystkich. Bardzo prosimy o pozostanie w domach. W myśl przepisów państwowych i kościelnych w kościele w czasie celebracji może być tylko 5 osób. Prosimy, aby w Mszach Świętych brały udział tylko rodziny, które zamówiły daną intencje. W szczególny sposób te przepisy obowiązują w czasie Triduum Paschalnego. Od następnej niedzieli (niedzieli zmartwychwstania) we Mszy Świętej będzie mogło wziąć udział 50 osób.

 

 

5. Zachęcamy, by ten najważniejszy tydzień w roku przeżyć w skupieniu i modlitwie. Warto w swoich domach sięgnąć do tekstów Liturgii Słowa z danego dnia. Można w rodzinach przeżyć nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Teksty dotyczące aktu żalu doskonałego, Komunii Świętej duchowej i pomocne do modlitwy w rodzinach będzie można znaleźć na stronie internetowej parafii i na profilu FB.

 

 

6. WIELKI CZWARTEK – nie ma w tym dniu Mszy rano. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 – to także dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa – święto kapłanów. Adoracja Pana Jezus w Ciemnicy indywidualnie do godz. 21.00.

 

 

7. WIELKI PIĄTEK – Dzień Męki Pańskiej i Śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Obowiązuje post ścisły (nie ma dyspensy). Indywidualna adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.00. O godz. 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku. Po liturgii adoracja indywidualna do godz. 21.00. Nie będzie adoracji całonocnej.

 

 

8. WIELKA SOBOTA – adoracja indywidualna od godz. 7.00. Nie będzie w tym dniu poświęcenia pokarmów. Zachęcamy, aby pokarmy pobłogosławić w domach przed rozpoczęcie śniadania wielkanocnego w niedziele. Wartę honorową przy Grobie od godz. 7.00 do godz. 18.00 pełnią strażacy, górnicy, pszczelarze, myśliwi, rybacy i harcerze. O godz. 18.00 w kościele rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej.

 

9. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – procesja rezurekcyjna w środku kościoła o godz. 6.30. Zachęcamy, by w tym dniu w swoich domach w gronie rodzinnym cieszyć się Zmartwychwstaniem Pana Jezusa. Tekst poświęcenia pokarmów przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego będzie dostępny na stronie internetowej parafii. Msze Święte w Wielkanoc będą odprawiane o godz. 6.30, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.

 

 

10. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i o 18.00.

 

 

11. Do skarbonek za ławkami można złożyć ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu. Bóg zapłać za ofiarność.

 

 

12. Możliwości przystąpienia do sakramentu spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną (od 17.30 do 18.00).

 

 

13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Łucję Dubis, śp. Andrzeja Szemiota i śp. Stanisława Bożka. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

 

 

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, z licznymi artykułami stanowiącymi pomoc w owocnym przeżyciu rozpoczynającego się Wielkiego Tygodnia i Niedzieli Zmartwychwstania.

 

 

15. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Boskiej i wstawiennictwa świętych Patronów. Parafianom i Gościom życzymy dobrego przeżycia świętego czasu Wielkiego Tygodnia.

 

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok1.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości