III Niedziela Wielkanocna – 26 IV 2020 r.

1. Dziś trzecia niedziela wielkanocna – rozpoczyna się XII Tydzień Biblijny. Zachęcamy, aby w tym czasie częściej sięgać do lektury Pisma Świętego.

 

 

2. W kalendarzu liturgicznym:

 

  • wtorek – wspomnienie bł. Hanny Chrzanowskiej
  • środa – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i Doktora Kościoła
  • czwartek – wspomnienie św. Piusa V, papieża
  • piątek – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika
  • sobota – uroczystość NMP Królowej Polski – święto przeniesione na ten dzień. Msze Święte o godz. 6.30, 7.00 i o 18.00. Będziemy przeżywać odnowienie Ślubów Jasnogórskich.

 

 

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobotą miesiąca. Okazja do spowiedzi w tygodniu przed i w trakcie Mszy Świętych. W piątek spowiedź od godz. 17.00. W I piątek nie będzie odwiedzin chorych w domach. Zmianka różańcowa w następną niedziele po Mszy Świętej o godz. 7.00. W najbliższy piątek dzięki dyspensie ks. Arcybiskupa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 

4. W czwartek (30 kwietnia) wieczorem pierwsze nabożeństwo majowe z procesją wokół kościoła. W czasie nabożeństw majowych modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, Kościół w Polsce, o pokój na świecie, o dar pokonania epidemii, za rodziny, powołania kapłańskie i zakonne, za chorych, za dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej, za maturzystów i o dobre urodzaje. Nie będziemy w tym roku przeżywać nabożeństw majowych przy kapliczkach.

 

5. W ostatnim czasie w naszym kościele zostały zamontowane nowe ekrany do wyświetlania tekstów i nowe nagłośnienie w środku i na zewnątrz kościoła. Całkowity koszt tej inwestycji to 78 800 zł. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za złożone ofiary na ten cel i za wszystkie datki. Przypominamy, że ofiary na dalsze prace można składać bezpośrednio lub przez przelew bankowy. Numer konta można znaleźć na stronie internetowej parafii. Bóg zapłać za zrozumienie.

 

 

6. Pozostały jeszcze maseczki jednorazowe. Można je odbierać codziennie w zakrystii w trakcie trwania Mszy Świętych rano i wieczorem.

 

 

7. Zachęcamy do lektury gazet katolickich, do nabycia "Gość Niedzielny", "Niedziela", "Źródło".

 

 

8. W tym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy śp. Zuzannę Borowiecką, śp. Daniela Uraz i śp. Irenę Klamkę. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

 

 

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Boskiej i wstawiennictwa świętych Patronów. Parafianom i Gościom życzymy dobrze przeżytego tygodnia.

 

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok17.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości