IV Niedziela Wielkanocna – 3 V 2020 r.

1. Dziś niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się także Tydzień Powołań. Zachęcamy wszystkich do modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. Dziś także pierwsza niedziela miesiąca – po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 7.00 zmianka różańcowa.

 

 

2. W kalendarzu liturgicznym:

 

  • poniedziałek – wspomnienie św. Floriana, męczennika. W czasie Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy szczególnie modlić się o błog.  Boże dla Strażaków i Ich rodzin. Chcemy w ten sposób wyrazić naszą wdzięczność za Ich ofiarną służbę.
  • wtorek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera
  • środa - święto św. Apostołów Filipa i Jakuba
  • piątek - uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej, jest to również dzień wspomnienia patrona naszego księdza Prałata Stanisława Marchewki. Księdzu Prałatowi życzymy, by tak jak jego patron ukazywał nam prawdziwe wartości odważnego chrześcijaństwa i wiernej służby Bogu. Życzymy również by cieszył się zdrowiem a także szacunkiem i życzliwością spotkanych ludzi. Polecajmy ks. Prałata w naszych modlitwach. Msza Święta w intencji ks. Prałata zostanie odprawiona w następną niedzielę  (10.05.) o godz. 11.00.

 

3. Przypominamy, że przez cały maj modlimy się do Matki Bożej w czasie nabożeństw majowych. Są one odprawiane w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej a w niedziele o godz. 17.30.

 

 

4. W uroczystość św. Stanisława w katedrze na Wawelu ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski udzieli święceń diakonatu klerykom naszego seminarium. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

 

5. Od tego tygodnia będzie już czynna kancelaria parafialna w stałych godzinach: we wtorki, środy i czwartki w godz. 16.00 – 17.30 i w sobotę od godz. 8.00 do 9.00.

 

 

6. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Krystynę Kubczak. Pamiętajmy o Niej w naszych modlitwach.

 

 

7. Zachęcamy do lektury gazet katolickich, do nabycia "Gość Niedzielny", "Niedziela", "Źródło".

 

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Boskiej i wstawiennictwa świętych Patronów. Parafianom i Gościom życzymy dobrze przeżytego tygodnia.

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok16.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości