4. NIEDZIELA ADWENTU - 24.12. 2023

1.Przeżywamy ten wyjątkowy dzień – Wigilię Bożego Narodzenia. Msze święte według porządku niedzielnego, nie będzie Mszy świętej wieczornej o 18.00, kiedy to zasiądziemy w rodzinach do wigilijnego stołu.

2.Zadbajmy o tradycyjną , chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech tej wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa, łamanie opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. O północy zapraszamy na Mszę świętą – Pasterkę, podczas, której powitamy Nowonarodzonego Zbawcę Świata! Pasterka będzie również o północy w Dębie. Podczas Pasterki będzie zbierana składka, która jest zawsze przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS!

3.26 grudnia – św. Szczepana, męczennika, II dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze święte według porządku niedzielnego a składka w tym dniu przeznaczona na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie.

4.Kalendarz liturgiczny:

- w środę - święto świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty;

- w czwartek – święto Świętych Młodzianków;

- w przyszłą Niedzielę – Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa; na Mszy świętej o g.12.30 błogosławieństwo małżeństw; jest to ostatni dzień roku, kończy się kolejny Rok Pański 2023. Zakończymy go wspólną modlitwą dziękczynno- przebłagalną. O g. 17.30 Nieszpory, o 18.00 Msza święta z okolicznościowym kazaniem.

5.Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania świątecznej dekoracji w naszym kościele. Paniom i Panom, na czele z S. Marią i P. Januszem Kościelnym. Bóg zapłać za poświęcony czas a wszystko na większą chwałę Bożą!

6. W zakrystii są jeszcze do nabycia opłatki i świece na wigilijny stół.

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy 10 grudnia złożyli ofiary do puszek na cel organizacji pomocy świątecznej dla naszych parafian będących w potrzebie. Zebrano do puszek 9340 zł., w tym 780 zł z Dębu zł. Również częściowe ofiary ze świec wigilijnych i opłatków zostały przeznaczone na paczki. Ostatecznie rozdano 41 paczek. Dziękujemy także wszystkim ofiarodawcom i sponsorom niektórych produktów żywnościowych i całej Naszej Radzie Duszpasterskiej za dystrybucję i organizację.

8.Pragniemy podziękować Wszystkim, którzy złożyli ofiary w zeszłą III Niedzielę miesiąca na tacę, przelewem i w kopertach na cele naszej parafii. Zebrano 10 800 zł. Bóg zapłać!

9. Dziś po każdej Mszy młodzież oazowa przed kościołem rozprowadza sianko na stół wigilijny. Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary, które tradycyjnie zostaną przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne młodzieży z naszej parafii.

10.Jak co roku Oaza naszej parafii zaprasza na jasełka w domu parafialnym. Nasze serca będzie nastrajać nie tylko tajemnica Wcielenia Słowa Bożego, ale i piękna muzyka fletu. Terminy jasełek: 26 grudnia, drugi dzień świąt po Mszy o 11.00 oraz o 19.00, następnie 1 stycznia o 19,00, dalej 6 stycznia o 19.00 i wreszcie 7 stycznia po Mszy o 11.00 oraz o 19.00. Szczegóły na plakacie, stronie internetowej i Facebooku.

11.Jest do nabycia prasa Katolicka: „ Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny” oraz „ Niedziela”! W „ Gościu Niedzielnym” dodatek – książka na płytce CD pt:” Narodziny Bożego Narodzenia” a W „ Niedzieli” ciekawy kalendarz na Nowy Rok! Jest świąteczny numer „ Parafianina” a w nim dodatek pokazujący jak celebrować dzisiejszą wigilię w domu!

12.Przy bocznym ołtarzu zostały złożone szopki w dwóch kategoriach: tradycyjna i regionalna. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 7 stycznia po Mszy św. o g. 11.00.

13. Dzieci, które uczęszczały na roraty złożyły wypełnione plansze. Również i ten udział w adwentowej modlitwie będzie rozstrzygnięty niespodzianką, nastąpi to 6 stycznia po Mszy św. o g. 11.00.

14. W tym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy śp. Marię Matysik i śp. Kazimierę Syska. Pamiętajmy o zmarłym w naszych modlitwach.

15. Po świętach rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Chcemy modlić się w domach naszych parafian, błogosławić Wasze rodziny i domy. Niech to krótkie spotkanie będzie okazją do zaproszenia Boga do swojej codzienności z kapłańskim błogosławieństwem i pokropieniem wodą święconą. Prosimy o przygotowanie stołu nakrytego obrusem, krzyża, świec, Pisma Świętego i wody święconej.

Informacje o terminach odwiedzin można znaleźć na stronie internetowej parafii, oraz na Facebooku oraz w gablocie. W wyjątkowych przypadkach, niezależnych od nas, terminy dla poszczególnych ulic mogą ulec zmianie.

16. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, składamy wszystkim Parafianom, Gościom i Przyjaciołom naszej wspólnoty najpiękniejsze życzenia świąteczne. Niech błogosławione Święta Narodzenia Pańskiego umocnią miłość w naszych domach poprzez wzajemną rozmowę, bycie ze sobą i życzliwość. Niech Boża Dziecina udziela nam wiele łask Bożych i obfitego błogosławieństwa.

 

Kontakt

W pilnych sprawach można kontaktować się
z parafią przez numer
do księdza dyżurującego:

536 - 786 - 974

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok16.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości