Ogłoszenia parafialne
V Niedziela Wielkanocna – 24.4.2016

1. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy.


2. Kalendarium Liturgiczne:

2.1. W poniedziałek: święto św. Marka, Ewangelisty - patrona naszego księdza wikariusza Marka Stachury. Wdzięczni ks. Markowi za dotychczasową jego posługę z okazji imienin życzymy mu Bożego błogosławieństwa i pokoju a także wstawiennictwa świętego patrona. Polecajmy go również w naszych modlitwach.

 

2.2. W czwartek ks. infułat Władysław Gasidło udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Msza św. rozpocznie się o g. 17.00. Rodziców i młodzież prosimy o przygotowanie kościoła na tą uroczystość. Spowiedź przed bierzmowaniem we wtorek od godz. 17.00.

 

2.3. W piątek, 29 IV, święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy oraz dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. W tym dniu rozpoczyna się również nowenna przed uroczystością św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona naszej Ojczyzny oraz naszej diecezji.

 

2.4. W sobotę (30.04) po Mszy Św. wieczornej uroczystą procesją eucharystyczną wokół kościoła rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci NMP. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów oraz młodzież i dorosłych do niesienia feretronów oraz relikwii św. Jana Pawła II. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą odprawiane: w tygodniu po Mszy Św. o godz. 18.00 oraz w Niedzielę o godz. 17.30.

 

3. Spotkanie osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Lourdes (4-15.10.2016) i Ziemi Świętej (16-23.11.2016) odbędzie się dzisiaj po Mszy Św. wieczornej na Plebanii. Prosimy o przyniesienie dowodów osobistych (jadący do Lourdes) oraz paszportów (udający się do Ziemi Świętej), a także zaliczki w wysokości 400 zł. Lourdes oraz 500 zł. do Ziemi Świętej. Ks. Proboszcz zachęca do udziału w tych pielgrzymkach z racji Roku Jubileuszowego.

 

4. Zmianka tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 7.00.

 

5. Nasza parafia organizuje wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży nad morze - do Jarosławca. Wyjazd w terminie 1 - 10 sierpnia. Całkowity koszt - 730 zł. Zapisy i informacje u ks. Piotra do 8 maja. Ilość miejsc ograniczona.

 

6. Film „Bóg nie umarł 2” będzie można zobaczyć w libiąskim kinie w LCK od 24 do 27 kwietnia br. o godz. 17.00. Cena biletu 12zł.

 

7. Komunikaty dotyczące Światowych Dni Młodzieży:

7.1. Do wczoraj złożono 117 deklaracji zakwaterowania, co pozwala przyjąć w domach prywatnych z terenu naszej parafii 478 pielgrzymów. Bardzo dziękujemy wszystkim rodziną, które pozytywnie odpowiedziały na naszą prośbę. Zwracamy się również z gorącą prośbą do pozostałych rodzin o otwarcia swoich domów i ugoszczenie pielgrzymów zgodnie z Polską tradycją. Pielgrzymi potrzebują tylko miejsca na rozłożenie karimaty oraz śpiwora, a także dostęp do łazienki. Prosimy nie obawiać się bariery językowej. Nasz dekanat we współpracy z Urzędem Miasta przygotują broszury z podstawowymi zwrotami, które z całą pewnością ułatwią komunikację gospodarzy z pielgrzymami. Deklaracje zakwaterowania można pobrać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. POBIERZ LISTĘ DEKLARACJI

 

 

7.2. Urząd Miasta, LCK, libiąskie parafie oraz szkoły zapraszają do wzięcia udziału w pierwszym spotkaniu przy pomniku św. Jana Pawła II w Parku Młodości, w ramach projektu „Młodość to czas rozpoznawania talentów”. Spotkanie odbędzie się dzisiaj, o godz. 19.00. Przewidziane są występy min.: Grupy teatralnej „Pióro” działającej przy LCK oraz libiąskiego zespołu młodzieżowego „Red Vipers”. Projekt ten ma na celu: zapoznanie się z nauczaniem św. Jana Pawła II, umożliwienie młodzieży libiąskiej na zaprezentowanie swoich umiejętności w wymiarze indywidualnym oraz grupowym, a także pomoc w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

 

8. Zachęcamy do lektury gazet katolickich – jest do nabycia „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” – skorzystajmy.

 

9. W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz +Alojzego Gębołyś polecamy go Miłosierdziu Bożemu.

 

10. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Parafianom oraz Gościom życzymy błogosławionej Niedzieli oraz całego tygodnia.

 

 

Ks. Michał Kliś, proboszcz

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 17.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 17.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 17.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 17.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 17.00

bok16.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości