Ogłoszenia parafialne
XXIX Niedziela Zwykła – 18 X 2020 r.

1. Rozpoczynamy dzisiaj w kościele Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy głoszą Ewangelie na krańcach świata. Dziś także wspomnienie św. Łukasza, ewangelisty. Jest On patronem służby zdrowia. Módlmy się więc dzisiaj szczególnie też za wszystkich lekarzy, pielęgniarki i ratowników medycznych.

 

 

2. W kalendarzu liturgicznym:

  • poniedziałek – wspomnienie św. Pawła od Krzyża
  • wtorek – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego Patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa
  • czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
  • piątek – wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa
  • sobota – wspomnienie św. Antoniego Marii Clareta, biskupa

 

3. Dziś III niedziela miesiąca – składka przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane bezpośrednio i za ofiary na konto bankowe parafii. Dziękujemy także wszystkim, którzy w Dzień Papieski złożyli ofiarę do puszek na studia dla młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Zebrano 3950 zł. Do tej ofiary dołączyli się również mieszkańcy Dębu! Bóg zapłać z całego serca!

 

 

3. W czwartek (22. 10.), w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II będziemy dziękować za dar pontyfikatu Jana Pawła II Wielkiego i prosić, byśmy także umieli Jego nauczanie wprowadzać w codzienne życie. W tym dniu, w którym Trybunał Konstytucyjny będzie decydował o życiu dzieci poczętych, nienarodzonych, chorych, niepełnosprawnych , będziemy modlić się o dar świętości każdego ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci!

 

 

4. W związku z sytuacją w całym kraju ks. abp Marek Jędraszewski wydał wczoraj dekret z dyspensą od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta obowiązujące. Dekret obowiązuje do odwołania i obejmuje wszystkich, niezależnie od wieku. Zachęcamy wszystkich, którzy w niedziele nie będą uczestniczyć w Eucharystii w kościele, aby modlić się korzystając z transmisji Mszy Świętych przez środki przekazu.

 

Od wczoraj obowiązują także limity dotyczące ilości osób mogących uczestniczyć we Mszy Świętej wewnątrz kościoła. W naszym kościele w czasie jednego nabożeństwa może być obecnych maksymalnie 110 osób. Można również uczestniczyć we Mszy stojąc przed kościołem. Na każdej Mszy Świętej będą włączone głośniki na zewnątrz.

 

Przypominamy wszystkim i prosimy o przestrzeganie norm sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, noszenie maseczek zakrywających usta i nos, dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła. Jeszcze raz prosimy, by przestrzegać porządku przyjmowania Komunii Świętej w naszym kościele: z prawej strony przyjmujemy Komunie Świętą na rękę, z lewej strony przyjmujemy Komunię do ust.

 

 

5. Przypominamy,że w najbliższą sobotę zmieniamy czas na czas zimowy – przesuwamy zegarki o godzinę do tyłu. I ponownie informujemy, że w tym roku nie zmieniamy godzin odprawiania Mszy Świętych – wszystkie Msze (w tygodniu i w niedziele) będą odprawiane o godz. 18.00. Intencje wcześniej przyjęte na godz. 17.00 będą odprawiane o godz. 18.00.

 

 

6. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Wypominki można składać w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki jednorazowe można wrzucać do skrzynki w kościele przy chrzcielnicy.

 

 

7. Spotkanie Rady Duszpasterskiej odbędzie się w dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej na plebanii.

 

 

8. W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Stanisława Klęsk, śp. Krzysztofa Biskupa i śp. Antoninę Bigaj. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

 

 

9. Zachęcamy do lektury gazet katolickich. Do nabycia: Gość Niedzielny i Niedziela.

 

 

10. Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wstawiennictwa świętych patronów. Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i całego rozpoczętego tygodnia

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok12.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości