Ogłoszenia parafialne
Zesłanie Ducha Świętego – 24.5.2015

1. Z wielką radością pragniemy zaprosić wszystkich parafian na Święcenia Prezbiteratu naszego rodaka diakona Jacka Bernacika, które odbędą się w najbliższą sobotę (30 maja) o godz. 9.00 w Katedrze na Wawelu. Z tej racji z naszej parafii organizowany jest przejazd autokarem. Zapisy w zakrystii, koszt 10 zł. Wyjazd autokaru o godz. 7.30 z parkingu parafialnego obok KSW.

Zapraszamy również na Uroczystości Prymicyjne, które będą miały miejsce w przyszłą niedzielę (31 maja):

1.1. O godz. 10.00 z pod bloku nr 6 na ul. Paderewskiego wyruszy procesja wraz z ks. Prymicjantem (trasa procesji: Aleja Jana Pawła II, ul. 11 Listopada, ul. Oświęcimska),

1.2. O godz. 10.45 przywitanie w kościele,

1.3. O godz. 11.00 Msza Święta wraz z błogosławieństwem prymicyjnym.

Diakona Jacka oraz jego kolegów rocznikowych polecajmy w naszych modlitwach.

 

2. W dniu wczorajszym, w sobotę, odbył się coroczny Bieg Papieski współorganizowany przez naszą parafię i Libiąskie Centrum Kultury. W biegach uczestniczyły 93 osoby: dzieci, młodzież i dorośli. Składamy serdeczne gratulacje zwycięzcom jak także wszystkim biorącym udział. Jak zawsze najwięcej dzielności okazali najmłodsi uczestnicy - gratulujemy. Zapraszamy za rok. Szczegółowe informacje o przebiegu i zwycięzcach w poszczególnych kategoriach wiekowych można znaleźć na stronie internetowej i najnowszym numerze "Parafianina". Serdecznie dziękujemy wszystkim wspierającym i sponsorującym to wydarzenie: panu Burmistrzowi, właścicielom i pracownikom restauracji "Na Rozdrożu", strażakom za zabezpieczenie medyczne, p. Korczowi za przeprowadzenie biegów i sędziowanie. Bóg zapłać!

 

3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt - Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00 z nabożeństwem majowym oraz w Dębie o godz. 17.00

 

4. W czwartek (28.05) o godz. 20.00 zostanie odprawione nabożeństwo majowe przy kapliczce na ul. Waryńskiego.

 

5. W przyszłą niedzielę zakończenie nabożeństw majowych z procesją eucharystyczną o godz. 17.30. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, dzieci pierwszokomunijne, panie i panów do niesienia feretronów i chorągwi.

 

6. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby organizacji Światowych Dni Młodzieży - Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

7. W dniu 4 czerwca będziemy obchodzili Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej. Procesja Bożego Ciała wyruszy z naszego kościoła po Mszy Św. o godz. 9.00. Trasa procesji będzie przebiegać ulicami: Oświęcimską, 11 Listopada, Aleją Jana Pawła II, Słowackiego, 11 Listopada, 1 Maja, Górniczą, Ks. Stanisława Pieli i zakończy się w kościele św. Barbary. Prosimy o przygotowanie ołtarzy przy Urzędzie Miasta oraz w Parku Młodości przy Pomniku Papieskim. Zwracamy się również z gorącą prośbą o przystrojenie trasy procesji.

 

8. Komunikat:

Urząd Miejski w Libiążu informuje, że w najbliższą niedzielę, tj. 31 maja odbędą się wybory do Rady Powiatowej Małopolskiej Izby Rolniczej w powiecie chrzanowskim. Uprawnieni do głosowania są rolnicy posiadający powyżej 1 hektara ziemi. Głos będzie można oddać w lokalu wyborczym mieszczącym się w Domu Kultury w Żarkach przy ul. Klubowej 6 w godzinach od 8.00 do 18.00.

 

9. Zachęcamy do lektury gazet katolickich – jest do nabycia „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło”.

 

10. W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz śp. Czesława Wójcika, polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu.

 

11. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Parafianom oraz Gościom życzymy błogosławionej Niedzieli oraz całego tygodnia.

 

Ks. Michał Kliś, proboszcz

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok16.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości