Ogłoszenia parafialne
IX Niedziela zwykła – 29.5.2016

1. Kalendarium liturgiczne:

1.1. We wtorek: Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

 

1.2. W środę: wspomnienie św. Justyna, męczennika

 

1.3. W czwartek: pierwszy czwartek miesiąca – spowiedź św. od godz. 17.00.

 

1.4. W piątek: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pierwszy piątek miesiąca – spowiedź św. od godz. 17.00. Ks. Prałat uda sie do chorych z posługą sakramentalną od godz. 08.30.

 

W tym dniu swoją 10 rocznicę święceń kapłańskich obchodzi ks. Piotr Derendal. Księdzu Piotrowi życzymy otwartości na Boże błogosławieństwo, radości z kapłaństwa oraz dalszej gorliwości i zapału w posłudze duszpasterskiej w naszej parafii.

 

1.5. W sobotę: wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

2. Dzisiaj do puszek można złożyć ofiary na potrzeby związane z organizacją Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

 

3. Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor, nauczycielom oraz uczniom ze szkoły podstawowej nr 2 w Libiążu za przygotowanie oraz poprowadzenie spotkania przy pomniku św. Jana Pawła II w Parku Młodości – „Młodość to czas rozpoznawania talentów”.

 

4. Wspólnota Wiara-Światło „Barbórki” dziękuję za złożone ofiary w wysokości 3462zł.

 

5. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na procesję Eucharystyczne dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 oraz w tygodniu po Mszy Św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia dzwonkami, dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych, młodzież bierzmowaną, dorosłych i młodzież do niesienia sztandarów, feretronów oraz relikwii oraz mężczyzn  do niesienia baldachimu. Na piątek przewidziana jest niespodzianka.

 

6. Komunikaty Światowych Dni Młodzieży:

6.1. Do wczoraj złożono 139 deklaracji zakwaterowania (z czego 20 w Dębie), co pozwala przyjąć w domach prywatnych z terenu naszej parafii 571 pielgrzymów przyjeżdżających na Światowe Dni Młodzieży. Bardzo dziękujemy wszystkim rodziną, które pozytywnie odpowiedziały na naszą prośbę. Zwracamy się również z gorącą prośbą do pozostałych rodzin o otwarcia swoich domów i ugoszczenie pielgrzymów zgodnie z Polską tradycją. Pielgrzymi potrzebują tylko miejsca na rozłożenie karimaty oraz śpiwora, a także dostęp do łazienki. Prosimy nie obawiać się bariery językowej, jak już wspominaliśmy będą przygotowywane broszury z podstawowymi zwrotami. Deklaracje zakwaterowania można pobrać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. POBIERZ LISTĘ DEKLARACJI

 

6.2. W dniach od 16 do 17 czerwca w naszym dekanacie będzie miała miejsce peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży, czyli Krzyża Świętego oraz Ikony Matki Boże Solus Populi Romani. Peregrynacja rozpocznie się w kościele Miłosierdzia Bożego w Chełmku 16 czerwca (czwartek) o godz. 16.00 a zakończy się Uroczystą Mszą Świętą oraz koncertem zespołu Arkadio na Placu Słonecznym w Libiążu 17 czerwca (piątek) o godz. 19.00. Szczegółowy plan peregrynacji podamy w przyszłą niedzielę.

 

6.3. W przyszłą niedzielę rozpoczną się również zapisy dla osób, które chcą wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

 

6.4. Już dziś bardzo dziękujemy władzom naszego miasta i gminy na czele z Panem Burmistrzem, Urzędowi Miejskiemu, LCK, szkołom libiąskim, policji oraz straży za bardzo dobrą współpracę w przygotowaniach do jak najlepszego przyjęcia pielgrzymów przybywających do naszego miasta w czasie Światowych Dni Młodzieży.

 

7. Zachęcamy do lektury gazet katolickich – jest do nabycia „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło”.

 

8. W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz +Mieczysława Molęda oraz +Stefana Tatka, polecajmy Ich Miłosierdziu Bożemu.

 

9. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Parafianom oraz Gościom życzymy błogosławionej Niedzieli oraz całego tygodnia.

 

Ks. Michał Kliś, proboszcz

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 17.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 17.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 17.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 17.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 17.00

bok11.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości