Ogłoszenia parafialne
XXVIII Niedziela zwykła – 11.10.2015

1. Kalendarium liturgiczne:

Dzisiaj XI Dzień Papieski, po Mszy Świętej przed kościołem będzie można złożyć ofiary do puszek by wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wtorek - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

czwartek - wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

piątek - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

sobota - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.

 

2.Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. W tygodniu (od poniedziałku do soboty) nabożeństwo będzie odprawiane po Mszy Św. wieczornej, w niedzielę o godz. 17.30.

 

3. W naszej parafii przyjmujemy zapisy na tzw. Wypominki, czyli modlitwy za bliskich nam zmarłych. Są dwie formy „Wypominków”: jednorazowe – modlimy się tylko raz podczas Mszy Świętej w tygodniu przez miesiąc listopad oraz roczne – gdy zmarłych wspomina się przez cały rok, przed Mszami Świętymi w niedzielę (7.00, 9.00, 11.00). Wypominki można zamawiać w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Kartki z ofiarami można składać do skarbony znajdującej się przy bocznym ołtarzu Matki Bożej.

 

4. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 18.00.

 

5. Spotkanie dla pielgrzymów udających się do Fatimy z ks. Proboszczem dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej.

 

6. Zapraszamy na otwarte spotkanie Domowego Kościoła – Oazy Rodzin. Jest to szansa dla wszystkich, którzy chcą umacniać wiarę w swojej rodzinie a także głębiej przeżywać łaskę sakramentu małżeństwa. Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godz. 14.30 na plebanii.

 

7. W przyszłą niedzielę, III miesiąca, składka na potrzeby naszej parafii.

 

8. Zachęcamy do lektury gazet katolickich – jest do nabycia „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło”, miesięcznik " Chrystus i Ty" oraz nasze pismo „Parafianin” a w nim m.in. wspomnienia z pielgrzymki śladami św. Pawła do Grecji i Chorwacji, fotorelacja z festynu rodzinnego w Dębie, zasady konkursu plastycznego o Świętych, ciekawe artykuły o zagrożeniach związanych z magią i okultyzmem oraz interesujące artykuły przybliżające nam duchowe bogactwo nabożeństw różańcowych. Spotkanie redakcji parafianina w najbliższy wtorek o godz. 19.00 na plebanii.

 

9. W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz śp. Ludwikę Bzibziak, polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu.

 

10. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Parafianom oraz Gościom życzymy błogosławionej Niedzieli oraz całego tygodnia.

 

Ks. Michał Kliś, proboszcz

 

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok11.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość