Ogłoszenia parafialne
XVII Niedziela zwykła – 24.7.2016

1. Decyzją księdza kardynała Stanisława Dziwisza ks. Tomasz Jarosz został zwolniony z obowiązków wikariusza naszej parafii i został skierowany na studia na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie.

 

2. Z racji jutrzejszego wspomnienia św. Krzysztofa (25.07) dziś błogosławieństwo pojazdów mechanicznych po każdej Mszy Świętej.

 

3. Kalendarium liturgiczne:

3.1. W poniedziałek: Święto św. Jakuba Apostoła

3.2. We wtorek: wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców NMP

 

4. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę, również te imienne na remont Domu Parafialnego.

 

5. Na prośbę księdza Kardynała dzisiejsza składka przeznaczona będzie na pokrycie kosztów związanych z organizacją Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

 

6. Komunikaty Światowych Dni Młodzieży:


6.1. Pielgrzymi przyjadą na parking parafialny 25 lipca w godzinach popołudniowych i wieczornych. Szczegółowy plan przyjazdu poszczególnych grup znajduje się na stronie internetowej parafii oraz w gablotkach. Bardzo prosimy, aby samochody w tym dniu parkować wzdłuż ul. Flasińskiego, na boisku przy Domu Parafialnym oraz na Placu Zwycięstwa. Prosimy nie parkować samochodów na parkingu parafialnym oraz wzdłuż ul. Kościelnej.

 

6.2. Na prośbę naszej parafii oraz po konsultacji z Komitetem Organizacyjnym w Krakowie zmianie uległo miejsce katechez dla pielgrzymów francuskojęzycznych z Belgii oraz Francji. Katechezy od środy do piątku, w godz. od 9.00 do 12.00 będą odbywać się w naszym kościele, a nie jak wcześniej zakładano na Placu Słonecznymi. Decyzja była kierowana względami bezpieczeństwa oraz logistycznymi.

 

6.3. Rodziny przyjmujące pielgrzymów mogą odebrać z zakrystii broszurki językowe oraz program pobytu pielgrzymów w naszej parafii, można również odebrać książkę Ambasador Polskości oraz płytę z filmem o Miłości, która nie zna granic.

 

6.4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. W sprawach ważnych proszę podchodzić do księdza po Mszy Św. rano lub wieczorem.

 

7. Zachęcamy do lektury gazet katolickich – jest do nabycia „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz „Źródło”.

 

8. W minionym tygodniu pochowaliśmy na cmentarzu +Genowefę Czaję, +Elżbietę Kupicz oraz +Piotra Trybusia, polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.

 

9. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Parafianom oraz Gościom życzymy błogosławionej Niedzieli oraz odpoczynku w czasie wakacji.

 

Ks. Michał Kliś, proboszcz

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 17.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 17.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 17.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 17.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 17.00

bok16.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości