Ogłoszenia parafialne
II Niedziela Zwykła – 17 I 2021

1. Dzisiaj przeżywamy XXIV Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce. Dzisiaj przypada także wspomnienie św. Antoniego, opata.

 

 

2. W kalendarzu liturgicznym:

  • wtorek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  • środa – wspomnienie św. Sebastiana, męczennika
  • czwartek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
  • piątek – wspomnienie Wincentego, diakona i męczennika

 

 

2. Dziś III niedziela miesiąca - składka przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za wszystkie przekazywane ofiary. Bóg zapłać !

 

 

3. W związku z przeżywanym Rokiem św. Józefa, w najbliższy wtorek (19.01.) o godz. 18.00 zapraszamy na Msze Świętą ku czci św. Józefa z krótką adoracją Najświętszego Sakramentu. Będziemy się modlić o błog. Boże dla wszystkich rodzin naszej parafii przez wstawiennictwo św. Józefa.

 

 

4. W następną niedzielę wraz z cały Kościołem w Polsce włączymy się w akcję pomocy poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Chorwacji. Zginęło wiele osób, tysiące ludzi musi opuścić swoje zniszczone domu. Po każdej Mszy Świętej będzie zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym.

 

 

5. W następną niedzielę (24. 01.) będziemy przeżywać w Libiążu 4 rocznicę męczeńskiej śmierci naszej bohaterki wiary Helenki Kmieć. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Zająca odbędzie się w kościele św. Barbary o godz. 11.30. Po Mszy św. prezentacja nowej książki o Helence dla dzieci pt. " Podróż po miłości" i możliwość obejrzenia okolicznościowej wystawy poświęconej naszej wolontariuszce misyjnej. 29.01 wystawa przybędzie do naszej parafii i 31. 01. (niedziela) będziemy mogli wysłuchać u nas świadectw o życiu Helenki i ubogacić się treściami wystawy przy naszym kościele. Serdecznie zapraszamy!

 

 

6. Od 18 do 25 stycznia przeżywamy tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Będziemy prosili dobrego Boga, by dał nam łaskę przeżywania naszej wiary w jedności wszystkich wyznań chrześcijańskich.

 

 

7. Zachęcamy do lektury gazet katolickich. Do nabycia NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY.

 

 

8. W minionym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy śp. Janusza Branię i śp. Stanisława Ciapka. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

 

 

9. Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wstawiennictwa świętych patronów. Parafianom i Gościom życzymy dobrze przeżytego tygodnia.

 

Kontakt

W pilnych sprawach można kontaktować się
z parafią przez numer
do księdza dyżurującego:

536 - 786 - 974

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok12.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości