Ogłoszenia parafialne
XXIX Niedziela zwykła – 10.10.2014

1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

poniedziałek - uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona archidiecezji

krakowskiej i miasta Krakowa

wtorek - wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa

środa - wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

 

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. W Rzymie beatyfikacja papieża Pawła VI

 

3. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej w kościele spotkanie z rodzicami dzieci z klas III przygotowującymi się do przyjęcia I Komunii św.

 

4. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary, w III niedzielę miesiąca, na potrzeby związane z rozbiórką budynku cmentarnego i budową w to miejsce nowego muru z kamienia

 

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej i Różańcu spotkanie młodzieży z klas II gimnazjum przygotowującej się do sakramentu bierzmowania

 

6. W przyszłą niedzielę, ostatnią października, zmiana czasu na zimowy,

Msze św. wieczorne w tygodniu i w niedzielę będą odprawiane o g. 17.00

 

7. Ostatnią niedzielę października obchodzimy Uroczystość Poświecenia Kościoła Własnego - po Mszy św. o g. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy dziękczynne i uroczyste Te Deum.

 

8. Także w przyszłą niedzielę spotkanie Rady Parafialnej po wieczornej Mszy św.

 

9. Zachęcamy do lektury gazet katolickich, do nabycia "Gość Niedzielny", "Niedziela", "Źródło". W dzisiejszym Tygodniku „Niedziela”, w dodatku krakowskim można przeczytać m. in. relację z przebiegu Dnia Papieskiego w naszej parafii. Wraz z gazetami zostały jeszcze do nabycia ostatnie egzemplarze „Wielkiej Ilustrowanej Księgi Cudów św. Jana Pawła II” w cenie 25 zł.

 

10. Nasza parafia wraz z parafią św. Barbary serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców miasta i gminy Libiąż do wzięcia udziału w radosnej procesji „Holy Wins – Święty Zwycięża”, która przemaszeruje ulicami naszego miasta w dniu 31 października (tj. piątek). Orszak rozpocznie się o godz. 16.00 w kościele św. Barbary. Zainauguruje go libiąska młodzież sztuką teatralną o życiu św. Barbary. Następnie uczestnicy przejdą przez całe miasto do naszego kościoła. Tu odprawiona zostanie Msza Święta ok. godz. 17.00. Po Mszy, zaraz po rozdania nagród dla laureatów konkursu plastycznego o życiu Świętych przewidziana jest NIESPODZIANKA. Dzieci i młodzież zachęcamy, by na orszak przyszły przebrane za swojego ulubionego Świętego oraz zabrały ze sobą lampiony. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii.

 

11. W tym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy śp. Adama Kumanka, Herminę Bolak, Macieja Budzińskiego i Zofię Kuwik. Polecamy Ich Miłosierdziu Bożemu

 

12. Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wstawiennictwa świętych patronów. Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i całego rozpoczętego tygodnia.

 

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok12.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości