Ogłoszenia parafialne
Niedziela Trójcy Świętej - 16.6.2019 r.

1. Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w trzech Osobach. W naszej archidiecezji kończy się dzisiaj okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

 

 

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

  • poniedziałek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
  • środa – wspomnienie św. Romualda, opata
  • czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało.

Msze św. jak w niedziele: o g. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00 oraz
w Dębie o g. 9.00. Okazja do spowiedzi przed uroczystością codziennie w czasie Mszy św.

Procesja Bożego Ciała wyrusza w tym roku z naszej parafii po Mszy św. o godz. 9.00 do kościoła św. Barbary.

Trasa procesji ta sama co  w zeszłym roku. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w Parku Młodości i przy Urzędzie Miasta.

 

Serdecznie zapraszamy chór parafialny, scholę, do niesienia relikwii: strażaków, młodzież oazową i Oazę Rodzin. Zapraszamy do niesienia sztandarów kościelnych i poszczególnych szkół. Zapraszamy strażaków do zabezpieczenia trasy i przewiezienia feretronów, relikwii i sztandarów, zapraszamy Róże Różańcowe ze świecami do adoracji wokół Najświętszego Sakramentu, panie i panów do niesienia feretronów i chorągwi, orkiestrę górniczą, ministrantów i lektorów, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia dzwonkami. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne, górników do niesienia baldachimu

 

 

  • piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  • sobota – wspomnienie św. Paulina z Noli, biskupa

 

3. Dzieci do sypania kwiatków będą miały próbę z s. Marią w środę po Mszy Świętej wieczornej.

 

 

4. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna będzie codziennie po Mszy wieczornej a w niedziele po Mszy o godz. 9.00.

 

 

5. Dziś trzecia niedziela miesiąca – składka przeznaczona jest na prace remontowe w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary, zwłaszcza ofiary imienne.

 

 

6. W ostatni piątek gościliśmy w naszej parafii ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Ks. Kardynał poświęcił nową kapliczkę św. Andrzeja Boboli przy dworcu kolejowym i nową kaplicę – oratorium wraz z salą spotkań na poddaszu Domu Parafialnego. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się powstania tych nowych dzieł. Dziękujemy szczególnie Kobietom Rut i Mężczyznom św. Józefa za ofiary i pracę w Domu Parafialnym.

 

 

7. W najbliższą środę (19.06.) zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy na Msze Świętą, aby podziękować Panu Bogu za przeżyty rok pracy. Msza Święta dla dzieci i młodzieży ze wszystkich szkół w środę o godz. 8.00 . Msza dla szkoły KSW o godz. 16.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. Prosimy, by rodzice i dziadkowie dopilnowali by dzieci zakończyły ten rok z Panem Bogiem.

 

 

7. W najbliższą środę zapraszamy także na kolejny wieczór uwielbienia w naszej parafii. Wspólna modlitwa zacznie się w kościele o godz. 18.45.

 

 

8. W następną niedzielę wspólnota Wiara i Światło z parafii św. Barbary tradycyjnie podzieli się z nami ewangeliczną refleksją i poprosi o wsparcie rekolekcyjnego wyjazdu.

 

9. Osoby zapisane na październikową pielgrzymkę do Rzymu proszone są o kolejną wpłatę - 200 zł. od osoby. Wpłaty proszę kierować do ks. Proboszcza do następnej niedzieli.

 

 

10. Informujemy, że planujemy organizację drugiej Rodzinady – rodzinnego spotkania naszej parafii. Odbędzie się ono 15 września (niedziela). Wszystkich chętnych do zaangażowania się w to dzieło zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.00 na plebanii.

 

 

11. Organizujemy wyjazdy do Częstochowy na Jasną Górę:

  • wyjazd dla mężczyzn na Ogólnopolską Pielgrzymkę Mężczyzn – w najbliższą sobotę o godz. 8.00 z parkingu przy kościele. Koszt: 30 zł. Zapisy w zakrystii lub u ks. Piotra
  • wyjazd na pielgrzymkę Radia Maryja i TV Trwam – termin to 14 lipca (niedziela). Zapisy również w zakrystii.

 

12. W imieniu rodziny 15 – letniej Zuzi Kunowskiej dziękujemy za złożone do puszek ofiary w ubiegłą niedzielę. Zebrano kwotę: 1515 zł. Dziękujemy za okazane dobre serca.

 

 

13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Macieja Klimasa i śp. Krystynę Miernik. Pamiętajmy o Niej w naszych modlitwach.

 

 

14. Zachęcamy do lektury gazet katolickich, do nabycia "Gość Niedzielny", "Niedziela", "Źródło". Jest także nowy numer naszego pisma PARAFIANIN.

 

 

15. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Boskiej i wstawiennictwa świętych Patronów. Dzieciom, młodzieży i wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy bezpiecznego, dobrego wypoczynku.

 

 

 

ks. proboszcz Michał Kliś

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok16.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości