Ogłoszenia parafialne
II Niedziela Adwentu – 8 XII 2019 r.

1. Przeżywamy II niedzielę adwentu. Jest to także uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy do uczestnictwa w Roratach. Są one odprawiane codziennie o g. 17.00 a w niedziele o godz. 7.00. W tym drugim tygodniu adwentu prosimy, by dzieci przynosiły gwiazdki a na nich wypisane dobre uczynki, które przyozdobią choinki w szopce. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.

 

 

2. W kalendarzu liturgicznym:

 

  • poniedziałek – wspomnienie św. Jana Diego
  • środa - wspomnienie św. Damazego I, papieża
  • czwartek – wspomnienie NMP z Guadalupe
  • piątek - wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • sobota – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

 

 

3. Rada Duszpasterska w przedsionku kościoła rozprowadza świece Caritas i opłatki na stół wigilijny. Dochód przeznaczony jest na paczki dla potrzebujących w naszej parafii. Także na ten cel zbierane są ofiary do puszek przez cały dzisiejszy dzień.

 

 

4. Spotkanie młodzieży z klas VIII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się dzisiaj po Mszy Świętej o 9.00 w Domu Parafialnym. Tych samych uczniów wraz z rodzicami zapraszamy na nabożeństwo w piątek o godz. 18.00 w kościele. Uczniów klas VII zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy Świętej wieczornej w Domu Parafialnym.

 

 

5. Grupa Mężczyzn św. Józefa działająca przy naszej parafii zaprasza wszystkich Panów na adwentowy dzień skupienia. Będziemy go przeżywać w najbliższą sobotę, w godzinach od 13.00 do 19.30 w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu. Dodatkowe informacje na stronie internetowej, na profilu FB lub u ks. Piotra.

 

 

6. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej Fundacja św. Brata Alberta będzie prowadzić kiermasz świąteczny prac wykonanych przez swoich podopiecznych.

 

 

7. W przyszłą niedzielę, (15 XII), odbędzie się VII Choinka Papieska w Libiążu.

 

  • Roraty o g. 16.00 (nie ma Mszy św. o g. 17.00).
  • Mszy św. będzie przewodniczyć ks. bp Damian Muskus i poświęci w kościele dzieciom z całego Libiąża żłóbki do szopek. Bardzo prosimy, aby dzieci przyniosły żłóbki ze sobą.
  • Po Mszy św. zapalenie świateł na Choince Papieskiej od Światełka Betlejemskiego, które przyniosą nam harcerze. Odwiedzi nas św. Mikołaj z prezentami.
  • Serdecznie zapraszamy dzieci z całego Libiąża z rodzicami choćby ktoś był już na Mszy św. przed południem

 

 

8. Następna niedziela to III niedziela miesiąca. Składka przeznaczona na opłacenie składek kurialnych (seminarium, Uniwersytet Papieski, domy księży emerytów). Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary przeznaczone na ten cel.

 

 

9. Zapraszamy na kolejne spotkanie wspólnoty Kobiety Rut – odbędzie się jutro w Domu Parafialnym. O godz. 18.00 Eucharystia w Oratorium, po niej spotkanie.

 

 

10. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie 19.12. - w czwartek przed IV niedzielą adwentu. Ks. Prałat do chorych przed świętami pojedzie 20.12. - w piątek.

 

 

11. W minionym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy: śp. Barbarę Bochenek. Pamiętajmy o Niej w naszych modlitwach.

 

 

12. Zachęcamy do lektury gazet katolickich, do nabycia "Gość Niedzielny", "Niedziela", "Źródło".

 

 

13. Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wstawiennictwa świętych patronów. Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia oraz dobrego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

 

 

 

ks. proboszcz Michał Kliś

 

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 17.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 17.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 17.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 17.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 17.00

bok16.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości