Ogłoszenia parafialne
III Niedziela Adwentu – 14.12.2014

1. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin

 

2. Dzisiaj Msza Święta wieczorna, wyjątkowo roratnia o godz. 16.00 na otwarcie II Choinki Papieskiej w Libiążu. Jest to nasze dziękczynienie za dar kanonizacji Jana Pawła II i przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, babciami, dziadkami z całego Libiąża. Dzieci przynoszą do poświęcenia żłóbeczka z dzieciątkiem Jezus. Gorąco zapraszamy wszystkich darczyńców związanych z Choinką Papieską. Nawet, jeśli ktoś był przed południem to zapraszamy drugi raz na to historyczne wydarzenie.

 

3. We wtorek rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus.

 

4. Dzieci na roraty w tygodniu o godz. 17.00 dobre uczynki przynoszą wypisane na księżycach. Do przyszłej soboty robią jeden piękny księżyc z zawieszką, który zostanie nagrodzony i będzie ozdabiał Choinkę przy żłóbku.

 

5. W sobotę 20.12 wyjazd autokarem pod Choinkę Papieską do Kurii na Franciszkańską 3 w nagrodę za udział w roratach. W programie przewidziane są paczki dla dzieci. Zapisy w zakrystii za symboliczne 5 zł. Wyjazd autokaru z parkingu przy kościele o godz. 14.15.

 

6. Spowiedź święta adwentowa w tym tygodniu, we wtorek parafia św. Barbary, w Naszej parafii w środę 17.12 w godz. 8.00-11.30 oraz 14.00-17.00. Przerwy w godz. 9.00-9.30 i 15.30-16.00. Dzieci zapraszamy na popołudnie od godz. 14.00. Pamiętajmy o przygotowaniu naszego serca dla przychodzącego Jezusa.

 

7. Spowiedź św. w Dębie będzie w przyszłą Niedzielę o godz. 14.00.

 

8. Do chorych zgłoszonych przed świętami Ks. Prałat pojedzie w poniedziałek 22.12 od godz. 8.30. Zapisujemy chorych w zakrystii.

 

9. Opłatki i świece „Caritas” można nabyć w przedsionku Kościoła, a w czasie spowiedzi w środę – w zakrystii u pana Kościelnego.

 

10. Przyszła Niedziela to III miesiąca, wszystkie ofiary na tace oraz imienne zostaną przekazane na utrzymanie Seminarium Duchownego, Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Ubezpieczenie kościoła oraz dzieła dobroczynne które wspiera ks. Kardynał. To są kwartalne obowiązki naszej parafii, bardzo prosimy o wsparcie i już dzisiaj składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 

11. Serdeczne podziękowanie kierujemy do pana Kazimierza Wronki oraz wszystkich, którzy pomogli w wykonaniu gablotki z drugiej strony kościoła (jak się idzie w kierunku nowego parkingu).

 

12. Od dzisiejszej niedzieli do nabycia jest kalendarz na rok 2015 przygotowany przez naszą parafię pod tytułem „Rodzina środowiskiem życia i miłości”. W kalendarzu zostały zamieszczone wypowiedzi św. Jana Pawła II na temat rodziny. Cena 10 zł. Dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne naszej parafii. Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc przy powstawaniu kalendarza Panom Stanisławowi oraz Andrzejowi Deja.

 

13. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Mężczyzn św. Józefa. Spotkanie odbędzie się w środę po Mszy Świętej wieczornej w Domu Parafialnym.

 

14. Kolejne spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się w następną niedzielę (21.12.) po Mszy Świętej wieczornej w kościele.


15. W następną niedzielę młodzież oazowa naszej parafii będzie po każdej Mszy Świętej rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Dowolna ofiara, którą będzie można złożyć przy tej okazji będzie przeznaczona na dofinansowanie pracy z naszą młodzieżą. Zapraszamy do okazania swojej ofiarności.

 

16. W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz + Józefę Tölt polecamy ją Miłosierdziu Bożemu.

 

17. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów.

 

18. Parafianom oraz Gościom życzymy błogosławionej Niedzieli oraz dobrego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia.

 

Ks. Michał Kliś, proboszcz

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 17.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 17.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 17.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 17.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 17.00

bok1.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości