Ogłoszenia parafialne
XXX Niedziela zwykła – 23.10.2016

1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

  • dzisiaj: św. Jana Kapistrana, prezbitera i i św. Józefa Bilczewskiego, biskupa;
  • poniedziałek – św. Antoniego Marii Clareta , biskupa;
  • środa – bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy;
  • piątek – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

2. Bóg zapłać za ofiary w ubiegłą niedzielę, także te imienne 68 rodzinom. Ofiary zostały przeznaczone na zakup dwóch kontenerów na śmieci na cmentarzu. Będzie to duża oszczędność – nie będziemy płacić opłaty za dzierżawę, są one już własnością parafii.

 

3. Przypominamy, że co 20 lat na wszystkich cmentarzach w Polsce należy złożyć ofiarę, tzw pokładne. Jest bardzo dużo rodzin, które tego nie uczyniły. Uroczystość Wszystkich Świętych jest ku temu dobrą okazją.

 

4. Na wypominki roczne przyjmujemy do końca listopada. Prosimy zaznaczać, przed którą Mszą Świętą mają być czytane: przed 7.00, 9.00 i 11.00. Na wypominki jednorazowe składamy do puszki przy chrzcielnicy lub bezpośrednio u Księży.

 

5. Okazja do spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych przed każdą Mszą Świętą w tygodniu i w niedzielę na Mszach Świętych. Zachęcamy do skorzystania, abyśmy mogli zyskać odpust zupełny za naszych zmarłych.

 

6. Harcerze, Rada Duszpasterska i Władze Miasta będą kwestować w uroczystość Wszystkich Świętych do puszek na cmentarzu. Celem kwesty jest renowacja zabytkowych pomników. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła.

 

7. W przyszłą niedzielę (30.10) zmiana czasu z letniego na zimowy.

 

8. Od dzisiaj rozpoczyna się tydzień misyjny. Dlatego składka przeznaczona jest na cele misyjne. Bóg zapłać w imieniu wszystkich misjonarzy.

 

9. Organizujemy wyjazd na ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Wyjazd w terminie od 6 do 11 lutego 2017 do Poronina. Informacje i zapisy u ks. Piotra.

 

10. Zachęcamy do lektury gazet katolickich, do nabycia "Gość Niedzielny", "Niedziela", "Źródło", dla dzieci "Mały gość niedzielny". Skorzystajmy z tej formy ewangelizacji.

 

11. Wczoraj, w sobotę szkoła KSW obchodziła jubileusz 25 lecia istnienia. Uroczystościom przewodniczył ks. bp Grzegorz Ryś.

 

12. Spotkanie Rady Duszpasterskiej odbędzie się w środę, po Mszy Świętej wieczornej (około godz. 18.00) na plebanii.

 

13. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wstawiennictwa świętych Patronów. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia.

¬

Ks. Michał Kliś, proboszcz

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 17.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 17.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 17.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 17.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 17.00

bok17.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości