Ogłoszenia parafialne
XXIX Niedziela Zwykła - 20.10.2019 r.

1. Dziś Kościół wspomina św. Jana Kantego, prezbitera – głównego patrona naszej archidiecezji i miasta Krakowa.

 

 

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

 

  • wtorek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
  • środa – wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa
  • czwartek – wspomnienie św. Antoniego Marii Clareta, biskupa
  • sobota – wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy

 

3. Dziś III niedziela miesiąca – składka przeznaczona na nowe nagłośnienie i nowe ekrany w kościele. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary na ten cel. Dziękujemy także za ofiary z ubiegłej niedzieli przeznaczone na pomoc uzdolnionej młodzieży. Zebrano 2185 zł.

 

 

4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej – nabożeństwa różańcowe są codziennie po Mszy Świętej wieczornej a w niedziele o godz. 16.30.

 

 

5. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Za zmarłych będziemy się modlić przez cały listopad a wypominki roczne odczytujemy w niedziele przed Mszami o 7.00, 9.00 i 11.00. Także raz w miesiącu odprawiamy Msze Świętą w intencji zmarłych wypominanych. Wypominki można składać w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki jednorazowe można składać do skrzynki przy chrzcielnicy.

 

 

6. Siostry Służebniczki pracujące w naszej parafii zapraszają na Msze Świętą dziękczynną z okazji 100 – lecia pobytu i pracy w Libiążu. Msza Święta pod przewodnictwem ks. bpa Jana Zająca będzie odprawiona 24 października (najbliższy czwartek) o godz. 11.00.

 

 

7. 29 października będzie wielkim świętem rodziny! Zapraszamy na VI Libiąski Orszak Świętych "Holy wins". Patronami tegorocznego Orszaku będą święci małżonkowie, rodzice św. Teresy z Lisieux - św. Zelia i Ludwik Martin. Zapraszamy dzieci wraz z całymi rodzinami do udziału w wydarzeniu. Tradycyjnie dzieci mają za zadanie przedstawić swoim strojem wybranego świętego lub błogosławionego. A może znajdą się dorośli, którzy na wzór dzieci również przebiorą się za swojego patrona?! Na wszystkich uczestników czekają upominki i nagrody!

 

Wśród uczestników zostaną rozstrzygnięte konkursy:

 

  • na najlepszy strój i prezentację swojego świętego (krótki życiorys)
  • na "rodzinę roku" (przebrani dzieci i rodzice)
  • na najładniejsze prace plastyczne (dla dzieci z libiąskich szkół)
  • na najlepszą znajomość życia św. Zelii i Ludwika Martin (dla młodzieży)

 

8. Organizujemy wyjazd na obóz zimowy dla dzieci i młodzieży w ferie, w terminie 2 – 7 lutego 2020 r. do Poronina. Całkowity koszt wyjazdu: 700 zł. Można już się zapisywać. Szczegóły i informacje u ks. Piotra.

 

 

9. Wspólnota Boże Kobiety Rut zapraszają Panie na kolejne spotkanie, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek (21 października). Rozpoczęcie Mszą Świętą w kościele o 17.00, później spotkanie w Domu Parafialnym.

 

 

10. W następną niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Siostry Karmelitanki – misjonarki posługujące w Afryce. Siostry na każdej Mszy Świętej podzielą się swoim świadectwem głoszenia Ewangelii. Po Mszach będzie zbiórka do puszek na pomoc w posłudze misyjnej.

 

 

11. W najbliższą sobotę w naszym kościele będziemy przeżywać Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie (Oazy). O godz. 11.30 będzie odprawiona Eucharystia a po niej spotkanie w Domu Parafialnym. Zapraszamy wszystkich Członków i Sympatyków Ruchu Oazowego.

 

 

12. Zachęcamy do lektury gazet katolickich, do nabycia "Gość Niedzielny", "Niedziela", "Źródło".

 

 

13. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Ludwikę Derwisz. Pamiętajmy o Niej w naszych modlitwach.

 

 

14. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Boskiej i wstawiennictwa świętych Patronów. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrze przeżytego tygodnia.

 

 

 

ks. proboszcz Michał Kliś

 

 

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 17.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 17.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 17.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 17.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 17.00

bok11.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości