Echa jubileuszu

Obchody jubileuszu 100 lecia poświęcenia kościoła Przemienienia Pańskiego w Libiążu, połączone z parafialnym odpustem odbiły się głośnym echem nie tylko w naszej parafii ale w całym mieście, a także w miejscowościach sąsiednich.

 

Wiele portali internetowych zamieściło relację oraz galerie zdjęć z uroczystości.

Starostwo Powiatowe w Chrzanowie zamieściło podziękowania o następującej treści:

 

"Składamy szczere gratulacje i podziękowania organizatorom jubileuszowych uroczystości odpustowych w Parafii Przemienienia Pańskiego w Libiążu, która w tym roku obchodzi 100-lecie konsekracji kościoła.

 

Dzięki Państwa zaangażowaniu i ogromowi pracy święto Parafii połączone z umiejscowieniem jej na Szlaku Miejsc Papieskich Ziemi Chrzanowskiej przejdzie do historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń w gminie Libiąż.

 

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu - Tadeusz Szybalski

Starosta Chrzanowski - Adam Potocki

Wicestarosta - Maria Siuda"


zobacz linki do innych artykułów i galerii
 
100-lecie konsekracji kościoła

Kardynał Stanisław Dziwisz i biskup Jan Zając byli głównymi celebransami obchodów 100-lecia konsekracji świątyni Przemienienia Pańskiego. Uroczystości objęły: mszę świętą, procesję odpustową oraz akty poświęcenia tablicy pamiątkowej i głazu na szlaku Jana Pawła II.

Zobacz zdjęcia, zamów zdjęcia
 
Wizualizacja świątyni

Piękny prezent dla wszystkich przygotowali na 100-lecie kościoła parafianie z Dębu. Jest to wizualizacja komputerowa świątyni Przemienienia Pańskiego. Wizualizacja umożliwia wirtualną podróż pozwalającą obejrzeć kościół z zewnątrz i wewnątrz w formie panoram zdjęć o kącie widzenia 360 stopni. Inicjatorem przedsięwzięcia był Krzysztof Bolek. Zdjęcia i wizualizację wykonali Adam Piotr Guja i Ryszard Klimek.

 

Wizualizacja świątyni

 

Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania kościoła (kliknij w obrazek).

 
Jubileuszowy plener malarski

Plener malarski

Panoramy z kościołem w tle, architektura, elementy wnętrza świątyni, charakterystyczne detale wystroju, przedstawione takimi technikami jak olej, akryl czy pastel stały się tematami kilkunastu obrazów, które powstały na plenerze malarskim. Plener zorganizowano z okazji 100-lecia Konsekracji Świątyni Przemienienia Pańskiego.

Czytaj więcej, zobacz galerię.
 
Mecz Samorządowcy - Księża

W rodzinnej i radosnej atmosferze w dniu 20 czerwca 2011 roku w ramach Dni Miasta Libiąża odbył się mecz pomiędzy księżmi Archidiecezji Krakowskiej a samorządowcami Gminy Libiąż.Mecz ten wpisał się także w obchody jubileuszu 100 lecia konsekracji naszego kościoła. Spotkanie zakończyło się wysokim wynikiem 7 - 0 dla drużyny księży. Po zakończonym meczu, każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal upamiętniający 100 lat od konsekracji naszej świątyni.

Mecz Samorządowcy - Księża

Zobacz zdjęcia (kliknij w obrazek).

 
Kolonia parafialna Krokowa '11

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - kliknij w obrazek

Zdjęcia można odebrać u księdza Krzysztofa.

 
Beatyfikacja Jana Pawła II

W dniach od 27.IV. do 03.V. miała miejsce pielgrzymka z naszej parafii do Włoch. Głównym celem naszego wyjazdu była oczywiście beatyfikacja Jana Pawła II, w której uczestniczyliśmy będąc na Placu św. Piotra. Przeżycia z tego dnia są nie zapomniane. Przed dniem beatyfikacji i po niej zwiedzaliśmy ciekawe miejsca chcąc poznać przy tym trochę historii i kultury tamtej części Europy. W tym pielgrzymowaniu towarzyszyło nam biuro podróży Traveller z Chrzanowa.

 

 

W celu obejrzenia galerii kliknij w zdjęcie!

 

Osoby chętne, które chcą posiadać wszystkie zdjęcia z tej pielgrzymki proszone są o kontakt osobiście z ks. Krzysztofem.

 
Wielkanoc 2011

Przez ponad tydzień odbywały się w naszej parafii nabożeństwa związane z Wielkanocą. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć (kliknij w obrazek).

 
Podsumowanie konkursów

Konkursy fotograficzne, wiedzy o parafii, wokalne i plastyczne w różnych kategoriach wiekowych zorganizowały szkoły i przedszkole leżące na terenie parafii. Konkursy miały na celu uczczenie 100-lecia konsekracji Kościoła pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Libiążu. Wzięły w nich udział dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat. 22 marca odbyło się w kościele podsumowanie konkursów i wręczenie nagród.

Czytaj dalej, zobacz zdjęcia
 
Wizytacja kanoniczna

Powitanie księdza kardynała

Ponad cztery tysiące zdjęć wykonał Tadeusz Warczak - fotograf współpracujący z diecezją i dokumentujący pobyt kardynała Stanisława Dziwisza w naszej parafii. Większość z tych zdjęć prezentujemy w naszej witrynie. Informujemy także w jaki sposób zamówić odbitki.

Zobacz wszystkie zdjęcia
 
Mecze ministrantów i lektorów

W dniu 11 grudnia w Chełmku nasza parafialna Służba Liturgiczna wzięła udział w eliminacjach dekanalnych do etapu rejonowego Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej w piłce nożnej halowej. Nasi ministranci i lektorzy wzięli udział w rozgrywkach w dwóch kategoriach: gimnazjum i szkoły średnie. Obie drużyny zmierzyły się z przeciwnikami z całego dekanatu. Mimo, że walka była zacięta, całe wydarzenie zostało utrzymane w duchu fair-play.

Lektorzy naszej parafii z gimnazjum, w których składzie znaleźli się też dwaj zawodnicy z Dębu, po trudnych rozgrywkach stanęli na podium. Przegrywając w finale z zespołem z parafii pw. Świętej Barbary z Libiąża. Musieli zadowolić się zaszczytnym drugim miejscem. Mniej szczęścia mieli nasi zawodnicy ze szkół średnich, którzy zajęli czwarte miejsce, przegrywając w rzutach karnych z parafią pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Chełmku.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć (kliknij w obrazek).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 11

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 17.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 17.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 17.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 17.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 17.00

bok11.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości